تصویب ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت در مجمع تشخیص مصلحت نظام

تهران - ایرنا - مجمع تشخیص مصلحت نظام به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اجازه داد، برای ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از سر جمع اعتبارات اقدام کند.

به گزارش ایرنا، جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی و با حضور رئیس قوه قضائیه، مدیر قوه مجریه و اکثریت اعضا، وزرای دادگستری، امور اقتصاد و دارایی و ارتباطات و فناوری اطلاعات، رؤسای سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی، همچنین رؤسای کمیسیون‌های ذی‌ربط مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

بررسی موارد اصراری بخش دوم بودجه سال ۱۴۰۳ در خصوص پرداخت فوق العاده خاص به کادر بهداشت و درمان را در دستور کار این جلسه قرار داشت.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه به پیشنهاد کمیسیون اقتصادی در خصوص ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت رأی موافق داد.

بنابر این گزارش، به وزارت بهداشت اجازه داده شد تا به منظور ترمیم حقوق کارکنان نظام سلامت (بدون درج در احکام کارگزینی) تا سقف ۱۰۰ هزار میلیارد ریال از سر جمع اعتبارات (هزینه‌ای و اختصاصی) اقدام کند.

در ادامه جلسه، اعضای مجمع به بررسی تبصره ۲ ماده ۲ طرح شفافیت قوای سه گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها پرداختند و مصلحت مورد نظر مجلس شورای اسلامی را با اصلاحاتی تصویب کردند.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه به بررسی بند پ ماده ۸ لایحه برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت اختلافی میان مجلس و شورای نگهبان پرداخت. در این بند، زمان تأسیس «شرکت مدیریت دارایی‌های شبکه بانکی» ذیل صندوق ضمانت سپرده‌ها و با سرمایه آن صندوق با هدف مولدسازی، حداکثر ظرف شش ماه است.

اعضای مجمع تشخیص مصلحت پس از استماع گزارش کمیسیون اقتصادی مجمع و توضیحات مسولین ذی‌ربط در دولت، مجلس و بانک مرکزی، به بحث و تبادل نظر پرداختند و در نهایت مصوبه مجلس شورای اسلامی را با حذف شمولیت بانک‌های سالم متقاضی، به تصویب رساندند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha