اوجی: روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه خواهد داشت + فیلم

مسکو - ایرنا- وزیر نفت و رئیس طرف ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه با قدردانی از ابراز همدردی طرف روس در پی شهادت رئیس‌جمهور کشورمان تاکید کرد: روند توسعه مناسبات دوجانبه ادامه خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جواد اوجی این سخنان را روز جمعه در دیدار با الکساندر نواک معاون نخست‌وزیر روسیه در جریان سفر به مسکو مطرح کرد.

وزیر نفت در این دیدار که با حضور ایگور لویتبن دستیار رئیس‌جمهور روسیه در همکاری‌های بین‌المللی و سرگئی تسیویلیف وزیر انرژی این کشور در دفتر نخست‌وزیری در مسکو انجام شد، از تلاش‌های نواک در مدت سه ساله تصدی ریاست طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی با تهران قدردانی و آمادگی ایران را برای تداوم همکاری‌ها با وزیر انرژی روسیه که در این نشست به عنوان رئیس جدید طرف روسی این کمیسیون معرفی شد اعلام کرد.

اوجی: روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه خواهد داشت + فیلم

اوجی در این دیدار که با حضور کاظم جلالی سفیر کشورمان در مسکو و دیگر اعضای هیأت ایرانی انجام شد، همچنین گفت: در دوران ریاست‌جمهوری شهید رئیسی پایه‌گذاری خوبی در مناسبات دوجانبه انجام شد.

وی اظهارداشت: با اتکا به این طرح‌ریزی و قراردادهای منعقد شده در تمام بخش‌ها، روند توسعه مناسبات ادامه خواهد یافت و دو کشور از این پس گام‌های محکم‌تری در این مسیر بر خواهند داشت.

وزیر نفت ایران با تمجید از ابراز همدردی عمیق ولادیمیر پوتین و اعضای دولت و پارلمان روسیه با دولت و ملت ایران گفت: شهید آیت‌الله رئیسی، با تلاش خستگی‌ناپذیر و اراده‌ای تزلزل‌ناپذیر، همگرایی با همسایگان و کشورهای مستقل، از جمله روسیه را در سرلوحه کار خود قرار داد و حاصل آن، توسعه و تحکیم مناسبات ایران با کشورهای همسایه و نیز کشور روسیه بود.

اوجی: روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه خواهد داشت + فیلم

وی به چند دور مذاکره تلفنی رئیس جمهوری روسیه و محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری اسلامی ایران، پس از حادثه تلخ بالگرد و شهادت رئیس جمهور اشاره کرد و گفت: بدون شک مناسبات تهران و مسکو با قوت و قدرت به پیش خواهد رفت.

اوجی ضمن تبریک روز روسیه، از روند توسعه مناسبات دوجانبه با اجرایی شدن مصوبات کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور ابراز خرسندی کرد.

وی با اشاره به راه‌اندازی پرواز مستقیم تهران - گروزنی مرکز چچن روسیه، ابراز امیدواری کرد که همکاری‌ها در راستای تقویت مناسبات دوملت همگام با ارتقای سطح روابط تداوم یابد.

اوجی: روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه خواهد داشت + فیلم

الکساندر نواک معاون نخست‌وزیر روسیه نیز در این دیدار بر عزم مسکو برای تداوم همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران و اجرایی شدن سریعتر قراردادهای دو کشور تأکید کرد.

معاون نخست وزیر روسیه ضمن تسلیت مجدد شهادت آیت‌الله رئیسی، وزیر امور خارجه و جمعی از همراهان گفت: روسیه مصمم به تداوم همان مسیری است که با عزم و اراده رئیس جمهوری روسیه و رئیس جمهوری شهید ایران ریل‌گذاری شده بود.

نوواک افزود : مسکو و تهران دارای روابطی تنگاتنگ در همه زمینه‌ها هستند و این همکاری‌ها هر روز تقویت خواهد شد.

اوجی: روند توسعه مناسبات ایران و روسیه ادامه خواهد داشت + فیلم

در این دیدار، موضوعات مختلف در همه بخش‌های مناسبات ایران و روسیه مرور شد.

شتاب بخشی به روند تکمیل کریدور بین‌المللی شمال - جنوب از جمله احداث راه‌آهن رشت - آستارا که دو کشور تفاهم نامه ساخت آن را در اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ امضا کردند، از موضوعات مورد بحث در این نشست بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha