دهقان: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فراهم است

تهران- ایرنا- معاون حقوقی رئیس جمهور در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور تا آخرین لحظه مدام تأکید می‌کرد هیچ موضوعی نباید مانع فعالیت‌های دولت شود، همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات نیز فراهم است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، معاون حقوقی رئیس جمهور در حاشیه جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: رئیس جمهور تا آخرین لحظات مدام بر کار تأکید می‌کرد و می‌گفت هیچ موضوعی نباید مانع فعالیت‌های دولت شود.

دهقان با اشاره به شاخص‌های اخلاقی، اعتقادی، پرکاری و پرتلاشی و تحمل رئیس جمهور، اظهار داشت: تأکید ایشان به همه مسئولین کار و تلاش بود. ایشان (به اعضاء هیأت دولت) می گفت هر حرفی دارید همین جا که در دولت نشستیم، با هم بزنید. هیچ کاری نباید به خاطر اختلاف نظرها متوقف شود، دولت مجموعه‌ای منسجم است و هیچ کاری نباید به خاطر اختلافات کارشناسی روی زمین بماند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا این فضا در دولت بعد از شهادت رئیس جمهور هم وجود دارد، تصریح کرد: بعد از رئیس جمهور شهید با توجه به تأکید رهبر انقلاب مبنی بر اینکه نباید در هیچ کاری خلل ایجاد شود، همه کارها به صورت طبیعی دنبال می‌شود و اراده دولت بر این است که تا پایان عمر دولت سیزدهم وظیفه‌اش را انجام دهد. اقای مخبر هم با جدیت کارش را انجام می‌دهد بنای همه اعضای هیات دولت این است که هیچ کاری روی زمین نماند و در چند روز آینده که رئیس جمهور جدید باید با مشارکت مردم انتخاب شود وظیفه ما این است که کارهای نیمه‌تمام و باقی‌مانده دولت را پیگیری و تمام کنیم.

دهقان افزود: البته ماهیت بعضی از کارها طبیعتا نیمه‌کاره بودن است، مثل دعاوی‌ای که در دنیا داریم. این دست ما نیست که در مورد دعاوی که در دنیا داریم حکم صادر کنیم، طبیعتا باید جلسه تشکیل شود و محاکم بین‌المللی نظر بدهند؛ بخشی از آن در این دولت انجام شده، بخشی از آن هم به دولت بعد کشیده می‌شود، اما در مورد کارهایی که می‌توان در این دولت انجام داد، اراده مسئولین دولت این است که در همین دولت انجام شود و کاری روی زمین نماند.

معاون حقوقی رئیس جمهور در مورد برگزاری انتخابات ابراز داشت: خوشبختانه همه تمهیدات لازم برای برگزاری انتخابات فراهم شده، بعد از حادثه از همان ابتدا جلساتی بین شورای نگهبان و وزارت کشور برگزار شده و بر اساس اصل ۱۳۱ قانون اساسی جلساتی هم بین سران قوا برای برگزاری انتخابات تشکیل شده است که در این جلسات از قائم مقام شورای نگهبان، نماینده‌ای از وزارت کشور، رئیس سازمان صدا و سیما دعوت شده و هماهنگی مجری و ناظر یعنی وزارت کشور و شورای نگهبان انجام شده است.

وی تأکید کرد: شورای سران قانون‌گذاری ندارد، همین قانونی که داریم به ما اجازه داده ظرف ۵۰ روز بتوانیم رئیس جمهور جدید را انتخاب کنیم. بنابراین نیاز به هیچ مصوبه‌ای نداریم. قوانین کاملا شفاف است همه زمینه ها از قبل فراهم بود. و هماهنگی‌های اجرایی و نظارتی بین شورای نگهبان و وزارت کشور تأمین و تضمین شده و گزارش‌ آن به شورای سران ارائه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha