۹ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۱۷
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 85493034
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اعتراضات در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در مکزیک به خشونت کشید+فیلم

تهران-ایرنا- اعتراضات گروهی از مخالفان حملات اخیر رژیم صهیونیستی به رفح در مقابل سفارت این رژیم در پایتخت مکزیک، با مداخله پلیس به خشونت کشید.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، شبکه تلویزیونی تله دیاریوی (Telediario) مکزیک گزارش داد، اقدام اعتراضی در مقابل سفارت (رژیم) اسرائیل در مکزیکوسیتی به درگیری خشونت آمیز با پلیس منجر شد. در این درگیری ها شش نفر دچار سوختگی و تعدادی از خبرنگاران زخمی شدند.

این گزارش افزود: حدود ۸۰ نفر از معترضانی که سه شنبه شب در مقابل سفارت رژیم اسرائیل گرد آمده بودند تلاش کردند از موانع ایجاد شده عبور کنند اما گارد محافظتی از این سفارت که با مقامات پلیس شهر پشتیبانی می شدند برای متفرق کردن جمعیت از گاز اشک آور استفاده کرده و معترضان نیز با پرتاب سنگ و کوکتل مولوتوف به آن واکنش نشان دادند.

بر اساس گزارش این رسانه مکزیکی، این اعتراضات و درگیری ها که بر اساس گزارش ها، زنان نیز عمدتا در آن شرکت داشتند برای حدود دو ساعت ادامه داشت و فردی بازداشت نشد. اما تعدادی از خبرنگارانی که این اعتراضات را پوشش می دادند در طول درگیری ها زخمی شدند.

تله دیاریو به نقل از مقامات پلیس مکزیکوسیتی اعلام کرد که در جریان درگیری ها چهار مامور پلیس و دو زن زخمی شدند و قسمت های مختلفی از بدن آنها دچار سوختگی شد و تحت درمان پزشکان قرار گرفتند.

رسانه مکزیکی نوشت: این اعتراضات علیه حملات اخیر رژیم اسرائیل به اردوگاه پناهندگان در جنوب غزه برگزار شد.

اعتراضات در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در مکزیک به خشونت کشید

رژیم صهیونیستی روز یکشنبه با حمله به چادرهای پناهندگان فلسطینی در شهر رفح دستکم ۴۰ نفر از آنها را به شهادت رساند و ده ها تن نیز زخمی شدند.

خبرگزاری اسپوتنیک روسیه در صفحه اجتماعی خود در ایکس ضمن بازتاب این درگیری ها نوشت: معترضان در مقابل سفارت (رژیم) اسرائیل در مکزیکوسیتی تظاهراتی بر پا کردند که به درگیری با پلیس منجر شد و تا جایی که معترضان به سوی ماموران پلیس حتی سنگ و کوکتل مولوتوف نیز پرتاب کردند. در این درگیری ها شش نفر زخمی و تعدادی از روزنامه نگاران هم زخمی شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha