۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۵۷
کد خبر: 85492434
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۲ تخته فرش دستباف در زندان مرکزی قزوین رونمایی شد

قزوین - ایرنا - ۲ تخته فرش دستباف نفیس ۱۲ متری، کاری از مددجویان زندان مرکزی قزوین در مراسمی با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز و مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا و به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، این ۲ تخته فرش با طرح سالاری و از جنس کرک و ابریشم بوده که در ۵۴ رنگ توسط ۲۳ زندانی طی مدت ۱۳ ماه بافته شده است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان در این مراسم که در زندان مرکزی قزوین برگزار شد، گفت: حرفه آموزی و اشتغال زندانیان از برنامه های اصلی دستگاه قضایی است و دادستانی نیز از اقدامات موثر سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان در زمینه حرفه آموزی و اشتغال زایی حمایت می کند.

حسین رجبی اضافه کرد: در سال های اخیر به منظور تحقق سند تحول قضایی اشتغال زایی برای زندانیان و خانواده آنان در دستور کار مجموعه قضایی استان بوده و اقدامات موثری نیز با همکاری دستگاه های متولی در این زمینه صورت گرفته است.

در ادامه این مراسم، مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی استان قزوین، اظهار کرد: آموزش فرش بافی با مشارکت کارآفرینان بخش خصوصی در زندان قزوین دایر شده و بخشی از سود حاصل از فروش این فرش نفیس به زندانیان بافنده و همچنین معاش خانواده آنها تعلق خواهد گرفت‌.

فرهاد بهرامی خاطرنشان کرد: این ۲ قطعه فرش ۱۲ متر مربعی به مبلغ پنج میلیارد ریال توسط کارشناسان مربوطه قیمت گذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha