۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۲۰
کد خبرنگار: 1197
کد خبر: 85492315
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

افزایش ۴۰ درصدی بارش ها در همدان

۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۲۰
کد خبر: 85492315
افزایش ۴۰ درصدی بارش ها در همدان

همدان - ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: ۳۹۵ میلیمتر بارندگی در سال آبی جاری در این استان به ثبت رسیده که نسبت به سال آبی گذشته ۴۰ درصد و نسبت به بلند مدت ۱۸ درصد رشد داشته است.

به گزارش ایرنا، رضا اخلاص مند روز سه شنبه در حاشیه آیین شکرگذاری سرریز سد اکباتان و گرامیداشت شهدای خدمت در محل سد اکباتان افزود: اگر توجه و دستور ویژه شهید رئیسی برای اجرای پروژه آبرسانی به همدان نبود امروز شاهد ذخیره این میزان آب در سد اکباتان نبودیم.

وی تصریح کرد: نزول رحمت الهی و مدیریت منابع آبی و کنترل بندهای بالادست صورت گرفته باعث شده امروز سد به ظرفیت کامل برسد.

اخلاص مند با بیان اینکه طرح آبرسانی از تالوار ۱۷ سال آرزوی دیرینه مردم همدان بود، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱مشکلاتی در تأمین آب شرب به وجود آمد و سد اکباتان به طور کامل خشک شد اما با حمایت و تأمین اعتبار از سوی شهید رئیسی توانستیم طرح را با ظرفیت کامل هزار و ۸۰۰ لیتر در ثانیه به مرحله بهره‌برداری برسانیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان همدان اظهارکرد: با توجه به نیاز شهر همدان، آب از تالوار به همدان انتقال می‌یابد و آب پشت سد با منابع دیگر استان اختلاط یافته و به مصرف شرب می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم از سداکباتان به تنهایی برای مصارف شرب همدان استفاده کنیم تنها سه ماه جوابگوی نیاز شهر بود، افزود: طرح انتقال آب از تالوار به طور حتم باید صورت می‌گرفت البته در دو هفته گذشته ظرفیت برداشت از سد اکباتان را بالا بردیم و حدود هزار لیتر از آب این سد به شرب شهر اضافه شده است و حتی کشاورزان پایین دست از سرریز این سد بهره‌مند شدند.

اخلاص‌مند با بیان اینکه در هفته گذشته سد کلان ملایر نیز با برندگی‌های خوب استان سرریز کرد، تصریح کرد: امروز نیز شاهد سرریز سد اکباتان هستیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha