۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۵۱
کد خبرنگار: 5369
کد خبر: 85492021
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

آنروا: یک میلیون آواره رفح را ترک کردند

۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۵۱
کد خبر: 85492021
آنروا: یک میلیون آواره رفح را ترک کردند

تهران-ایرنا- آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) اعلام کرد که در پی حملات رژیم صهیونیستی به شهر رفح، تقریبا یک میلیون آواره این شهر را ترک کردند.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری النشره، آنروا افزود که طی سه هفته اخیر و همزمان با حملات رژیم صهیونیستی علیه شهر رفح که آوارگان فلسطینی از مناطق مختلف نوار غزه به این شهر رفته بودند، تقریبا یک میلیون نفر آواره شده و به مناطق دیگری رفته اند.

آنروا تاکید کرد که کمک رسانی و محافظت از مردم نوار غزه تقریبا غیرممکن شده است.

این آژانس همچنین با اشاره به جنایت وحشیانه رژیم صهیونیستی در یکی از اردوگاه ‌های شمال غرب رفح اعلام کرد که دسترسی به برخی کارکنان آنروا بعد از حمله این رژیم بسیار سخت است.

پیش از این نیز رئیس آنروا اعلام کرد: نوار غزه به جهنم روی زمین تبدیل شده و تصاویر حملات یکشنبه شب ارتش اسرائیل به آوارگان فلسطینی در شهر رفح در جنوب این منطقه وحشتناک است.

«فیلیپ لازارینی» افزود: اطلاعات دریافتی از رفح در مورد حملات روز افزون به خانواده هایی که به دنبال سرپناه هستند، وحشتناک است.

رئیس آنروا اظهار داشت: نمی توانیم تایید کنیم که محل استقرار همکاران ما در منطقه هدف قرار گرفته است و در مورد امنیت آنها و همه آوارگان بسیار نگران هستیم.

به گزارش ایرنا، ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب یکشنبه با حمله به اردوگاه آوارگان در شهر رفح در جنوب نوار غزه دست کم ۴۵ فلسطینی از جمله زنان و کودکان را شهید و ۲۴۹ نفر دیگر را زخمی کرد.

جنبش‌های مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) و جهاد اسلامی نیز یکشنبه شب در بیانیه‌هایی جداگانه به کشتار ارتش رژیم صهیونیستی در شمال غرب شهر رفح واکنش نشان دادند و این جنایت را بی‌اعتنایی و اهانت آشکار به حکم اخیر دیوان بین المللی دادگستری مبنی بر لزوم توقف حملات به این شهر دانستند و دولت آمریکا و جو بایدن رئیس جمهور این کشور را به طور ویژه مسئول این جنایت اعلام کردند.

دیوان بین المللی دادگستری روز جمعه با ۱۳ رای موافق و ۲ رای مخالف حکم توقف فوری عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در رفح را صادر کرد و بازگشایی گذرگاه رفح را برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه خواستار شد.

این حکم دیوان بین المللی دادگستری با استقبال گسترده‌ای در سطح بین المللی همراه شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha