۸ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۲۸
کد خبرنگار: 1455
کد خبر: 85491731
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

۶۷۰ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی لرستان واگذار شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: ۶۷۰ واحد مسکونی سال گذشته در راستای تامین سرپناه و حمایت از مددجویان این استان احداث و واگذار شد.

همایون عمودی زاده روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: در این راستا ۸۰۰ میلیارد ریال کمک بلاعوض جهت احداث و ساخت مسکن به مددجویان بهزیستی استان پرداخت شده است.

وی همچنین از راه اندازی مرکز نگهداری شبانه روزی بیماران اعصاب و روان خرم‌آباد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: به منظور ایجاد فضایی استاندارد با تجهیزات مطلوب جهت ارائه خدمات به بیماران، بازسازی و تجهیز یکی از ساختمان های بهزیستی خرم‌آباد در دست اجرا می باشد.

وی با بیان اینکه فضای مورد استفاده کنونی برای نگهداری تعداد زیادی از بیماران، کم ظرفیت است اظهار داشت: مرکز جدید در منطقه گلدشت با استفاده از توان خیران در دست تعمیر و بازسازی است و در مرحله تکمیل و بهره برداری تعداد ۱۰۰ نفر ظرفیت پذیرش دارد.

مدیر کل بهزیستی لرستان ادامه داد: تا کنون با همراهی و حمایت همه جانبه خیران بازسازی کامل سرویس های بهداشتی، حمام، لوله کشی آب و فاضلاب، سرامیک بخشی از دیوارها و کف ساختمان به پایان رسیده است و سرامیک کاری سایر قسمت ها و تکمیل نهایی تا سه ماه آینده نیز بطور کامل انجام می شود.

عمودی زاده بیان کرد: همچنین پیگیری دریافت مجوز و اعتبار برای تاسیس چهار مرکز روزانه و چهار مرکز شبانه روزی جهت مراقبت و آموزش مددجویان انجام شده است.

وی همچنین اظهار داشت: پارسال ۷۳ فقره مستمری برای فرزندان بی سرپرست و بدسرپرست به عنوان امدادبگیر تحت مراقبت خانواده های جایگزین و زیستی با پرداخت ماهیانه ۱۷ میلیون ریال برقرار و به منظور اراِئه خدمات هر چه بهتر به مددجویان، وسایل توانبخشی برای چهار هزار و ۵۰۰ مددجوی دارای معلولیت با اعتبار ۵۶ میلیارد ریال تامین شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha