میراسماعیلی: تاریخ برگزاری رویدادهای آسیایی جودو تغییر کرد/مربی خارجی به ایران می‌آید

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون جودو، گفت: تاریخ برگزاری رویدادهای آسیایی (جام باشگاه‌های جوانان و بزرگسالان و کاتای قهرمانی آسیا) در کشورمان تغییر کرد و به احتمال زیاد اواخر شهریورماه برگزار می‌شود.

آرش میراسماعیلی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا به تشریح آخرین شرایط فدراسیون جودو از جمله میزبانی مسابقات آسیایی در جزیره کیش، وضعیت تیم‌های ملی، احتمال گرفتن وایلد کارت برای حضو در المپیک و سایر موارد پرداخت که شرح آن را در زیر می‌خوانید:

شرایط میزبانی از جودو جام باشگاه‌های آسیا (جوانان و بزرگسالان) و کاتای قهرمانی قاره کهن به کجا رسید؟

از روز اولی که میزبانی این رویدادها را گرفتیم، اقدامات لازم را با برنامه‌ریزی انجام دادیم. آخرین صحبتی که با مسئولان اتحادیه آسیا داشتیم، آنان دلیلی را مطرح کردند که مقبول بود. اعلام کردند با توجه به شرایط منطقه، شاید برگزاری این رویدادها در اواخر خردادماه موجب شود تا تیم‌های کمتری شرکت کنند. معتقدم دلیل منطقی بود و ما نیز قبول کردیم.

زمان جدید مسابقات اعلام شده است؟

اتحادیه آسیا طی روزهای آتی زمان جدیدی را به ما پیشنهاد خواهد داد که به طور قطع بعد از بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس و مسابقات نوجوانان و جونان آسیا خواهد بود. فکر می‌کنم با این شرایط، پیکارها اواخر شهریورماه برگزار شود و ما این سه رویداد مهم آسیایی را در جزیره کیش برگزار می‌کنیم.

با توجه به اینکه قراردادها را نیز منعقد کرده بودید، اکنون دچار مشکل نمی‌شوید؟

باید میزبانی ایده‌آلی داشته باشیم و می‌خواهیم مسابقات با حضور تیم‌های حداکثری قاره کهن برگزار شود. بله تمامی قردادها با منطقه آزاد امضاء شده اما مشکلی نیست. ضمن اینکه در اواخر خرداد و اوایل تیر، کشور ما درگیر انتخابات ریاست جمهوری است و در تاریخ جدید که احتمالا شهریور خواهد بود، قطعا می‌توانیم میزبانی بهتری داشته باشیم.

دلیل جابه‌جایی زمان برگزاری مسابقات کشوری کاتا چه بود؟

پس از نشست با کادر فنی تیم ملی کاتا، تصمیم گرفتیم تا مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی را ۱۸ خرداد برگزار کنیم. مسابقات جهانی امسال در آمریکا خواهد بود و با توجه به پروسه زمانبری که برای اخذ روادید وجود دارد، باید پیکارهای کشوری را جابه‌جا می‌کردیم.

میراسماعیلی: تاریخ برگزاری رویدادهای آسیایی جودو تغییر کرد/ مربی خارجی به ایران می‌آید

تیم‌های پایه نیز که اکنون در اردو هستند.

اردوی تیم‌های نوجوانان و جوانان به صورت محدود و با حضور نفراتی که سرمربیان مشخص کردند، در حال برگزاری است. تیرماه مسابقات مناطق و مرداد پیکارهای کشوری برگزار خواهد شد و نفرات برتر کشوری را به اردونشینان اضافه می‌کنیم. ضمن اینکه برنامه‌های دیگر نیز برای این دو تیم تا قبل از قهرمانی آسیا داریم.

شرایط تیم ملی بزرگسالان چگونه است؟

در همین هفته نشستی با کادر فنی خواهیم داشت تا برنامه‌ریزی‌ لازم انجام شود. اخیرا جلسه بسیار خوبی با رئیس فدراسیون جهانی داشتم و ماریوس ویزر به ما قول صد درصد داد تا بعد از المپیک پاریس، یک مربی مطرح خارجی با هزینه فدراسیون جهانی به ایران بیاید تا با ما همکاری کند. چون اکثر مربیان خوب خارجی اکنون تحت قرارداد دیگر کشورها هستند و برای المپیک آماده می‌شوند، این اقدام به بعد از المپیک موکول شد.

شرایط وایلد کارت به کجا رسید؟

رئیس فدراسیون جهانی در این خصوص به ما قول داده است. اکنون که مسابقات جهانی ابوظبی به اتمام رسید و رنکینگ سیستم بسته شد، شرایط بررسی می‌شود. وایلد کارت دادن در تمامی رشته‌ها، شرایط خاصی دارد و در این راستا، کمیته بین‌المللی المپیک تعیین کننده است. در این راستا، ماریوس ویزر با IOC مکاتبه خواهد کرد و ما نیز از طریق کمیته ملی المپیک کشورمان با IOC نامه‌نگاری خواهیم کرد.

به گرفتن وایلد کارت امیدوار هستید؟

همانطور که همه می‌دانند، جودوی ایران چهار سال تعلیق بود و حتی نتوانست در مسابقات دارای رنکینگ شرکت کند، پس از این مساله، ما را امیدوار می‌کند. نیاز به رایزنی است که حتما ما و فدراسیون جهانی در این خصوص با کمیته بین‌المللی المپیک نامه‌نگاری خواهیم کرد. با محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک نیز جلسه‌ای داشتم و مذاکرات انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha