رهاسازی یک راس قوچ وحشی در پارک ملی سرخه حصار
عکس تزئینی است

تهران - ایرنا - رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار از نجات و رهاسازی یک راس قوچ وحشی در پارک ملی سرخه حصار خبر داد.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، سید حسن فراهانی گفت: روز گذشته (یکشنبه ۶ خرداد)طی تماس تلفنی ازسوی مسئولان پادگان نظامی مبنی بر حمله ور شدن سگ های بلا صاحب به حیات وحش، ماموران اجرایی این اداره سریعا در محل حضور پیدا کرده و پس از بررسی موضوع، قوچ آسیب دیده را زنده گیری کرده و برای درمان اولیه و نگهداری به یگان حفاظت محیط زیست استان تهران انتقال دادند.

وی با اشاره به اینکه این حیوان آسیب دیده برای انجام معاینه بالینی و درمان به کلینک حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شد، افزود: این حیوان پس از انجام مراحل درمانی توسط دامپزشک و بهبود شرایط جسمانی توسط ماموران محیط زیست در زیستگاه های طبیعی پارک ملی سرخه حصار رهاسازی شد.

فراهانی ضمن قدردانی از حس مسئولیت شهروندان نسبت به حیات وحش از تمام طبیعت گردان و گردشگردان خواست در هنگام ورود به مناطق حفاظت شده و پارک های ملی از نزدیک شدن و تعقیب حیات وحش بویژه، بره های تازه متولد شده خودداری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha