رئیس‌جمهور شهید به معنای واقعی کلمه یک چهره تربیتی بود

تهران- ایرنا- معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: رئیس‌جمهور شهید به معنای واقعی کلمه یک چهره تربیتی بود که دو موضوع نوجوان و تربیت جزو اولویت‌های کاری‌ ایشان بود.

به گزارش ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام محمدحسین پورثانی در ‌مراسم تکریم وحید بیگدلی و معارفه علی فلاحتکار به‌عنوان قائم مقام جدید سازمان دانش‌آموزی ضمن عرض تسلیت به‌مناسبت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان وی، اظهار کرد: جلسه شورای عالی آموزش و پرورش در اوایل دولت توسط آیت الله رئیسی پس از چند سال وقفه برگزار شد.

وی ادامه داد: دیدار با دانش‌آموزان در چند نوبت توسط شخص رئیس‌جمهور، استخدام بی سابقه معلمان در آموزش و پرورش طی سال جاری و سال گذشته و استخدام مربیان پرورشی پس از ۱۵ سال وقفه در دوران وی انجام شد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون رتبه‌بندی با تمام مسائل و مشکلات با جسارت و حمیت آیت الله رئیسی در دولت ایشان اجرایی شد، ادامه داد: ۷ قانون ذیل سند تحول بنیادین از جمله مهارت‌آموزی، اوان کودکی و اوقات فراغت که برخی تصویب شده و برخی هم در حال تصویب است، ناشی از تلاش و توجه ایشان بود. اراده و تصمیم ایشان در تشکیل شورای عالی جوانان و نوجوانان، یعنی اضافه شدن نوجوان به این سورا بسیار قابل اهمیت است.

حجت الاسلام پورثانی گفت: تشکیل ستاد ملی راویان پیشرفت و تاکید بر برش نوجوانانه این موضوع در زمان ایشان انجام شد و بودجه پرورشی در دولت سیزدهم به‌ صورت ویژه‌ افزایش یافت شد و حدود دو هفته پیش خدمت رئیس جمهور رسیده و در خصوص اردوها و اردوگاه‌های دانش‌آموزی صحبتی با وی داشتم که رئیس جمهور با آغوش باز پذیرفت و گفت که به سرعت درخواست اجرا می شود، وی نامه را گرفت و در جیب‌ گذاشت و فردای همان روز، نامه در جریان قرار گرفت و رونوشتی از دفتر رئیس‌جمهور برای ما آمد. ‌

رئیس سازمان دانش‌آموزی با بیان اینکه نوع نگاه رئیس جمهور به دانش‌آموزان و نوجوانان و نوع نگاه ایشان به فرآیند تربیتی یک نگاه بسیار ویژه بود، گفت: وی شاید تنها رئیس‌جمهوری بود که در سفر به گلستان وارد اردوگاه آشوراده شد و نسبت به توسعه این اردوگاه دستوراتی صادر کرد که جزو مصوبات سفر قرار گرفت و همین اردوگاه به نام اردوگاه شهید آیت‌الله رئیسی نام‌گذاری خواهد شد.

وی اظهار داشت: امروز در تمام سفرهای ریاست‌جمهوری ردپایی از توسعه اردوگاه و برپایی اردوهای دانش‌آموزی دیده می‌شود. در سفر ایشان به قم در ادوگاه ۱۵ خرداد ۱۴۰ میلیارد تومان برای توسعه این اردوگاه ‌مصوب شد و باید گفت که نوع نگاه ایشان یک نگاه فوق‌العاده و یک فرصت بی‌نظیر برای آموزش و پرورش بود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در برخی دولت‌ها، وزیر آموزش و پرورش توفیق دیدار رئیس‌جمهور را نداشت. که در دولت قبل در نامه استعفای وزیر وقت به رئیس‌جمهور وقت شاهد این ماجرا بودیم اما آقای رئیسی برای اولین بار در جلسه با معلمان، جایزه معلمان نمونه را ایشان شخصا اهدا کردند.

حجت‌الاسلام پورثانی تاکید کرد: ‌آیت الله رئیسی فرصت بی‌نظیری برای آموزش و پرورش کشور بودند ستاد ذیل معاونت اول ریاست‌جمهوری برای سند تحول به دستور ایشان شکل گرفت‌. نقشه ‌راه اجرایی سند تحول پس از ۱۲ سال تصویب شد و ایشان معاون فرهنگی معاون اول را مکلف کردند که ستادی برای توسعه اردوگاه‌های کشور تشکیل شود. ‌این فضا یک فضای بی‌بدیل بود. کجا چنین فرصتی برای فضای تربیتی کشور باز شده بود؟

وی یادآورشد: در روزی که برای مراسم روز معلم آمدند، برزویی رئیس دانشگاه فرهنگیان به ایشان گفتند هوای دانشگاه را داشته باشید که آیت الله رئیسی بلافاصله پیگیر زمین‌های دانشگاه شده و تمام برنامه‌ها را لغو کردند و طی دو ساعت با برگزاری جلسه، ‌۳۰ فضا تحویل آموزش‌ و پرورش شد.

وی با بیان اینکه ‌نگاه عمیق رئیس جمهور به مسأله تربیتی بسیار مغتنم است، گفت: یادشان را گرامی می‌داریم و به روان ایشان درود می‌فرستیم. ایشان ‌در شب میلاد حضرت رضا (ع) مزد زحماتش را گرفتند و مراسم تشییع ایشان به گونه‌ای بود که انگار از زمین انسان می‌جوشد. این اتفاق نصیب هر کسی نمی‌شود. تمام ایران ناراحت شهادت ایشان بوده و هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha