۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۰۹
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 85491020
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بذرپاش: شتاب بخشی به ساخت مسکن مدیون شهید رئیسی است

کرج - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای طرح های مختلف ساخت مسکن در کشور اعلام کرد: شتاب بخشی به پروژه های مسکونی کشور مدیون حمایت های رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی است.

به گزارش ایرنا، مهرداد بذرپاش روز دوشنبه در آئین متمرکز افتتاح ۶ هزارو۴۴۷ واحد مسکونی مهر شهرجدید مهستان استان البرز و شهرجدید پردیس تهران که در شهرجدید مهستان برگزار شد، افزود: آیت الله رئیسی لحظه به لحظه موضوع مسکن مردم را پیگیری می کردند که تکمیل بخش عمده باقیمانده مسکن مهر کشور مدیون این شهید عزیز است.

وی ادامه داد: ۲۴۰ هزار مسکن مهر نیمه تمام دولت گذشته به دولت سیزدهم رسید که تکمیل هر واحد مسکونی به طور متوسط سه میلیارد ریال اعتبار نیاز داشت؛ در دولت سیزدهم بزرگترین مولد سازی تاریخ ایران در پروژه های مسکن مهر اتفاق افتاد؛ در شهر جدید مهستان از ۱۱ هزار واحد مسکونی باقیمانده تاکنون حدود ۱۰ هزار واحد آنها به بهره برداری رسیده است.

تامین اعتبار مسکن مهر از محل مولد سازی

بذرپاش با بیان اینکه برای تکمیل مسکن مهر از هیچ اعتبار دولتی استفاده نشده است، گفت : وزارت راه وشهرسازی بیش از ۳۵ همت از محل مولد سازی برای تکمیل باقیمانده مسکن مهر تامین کرد.

وی ادامه داد: از ۲۴۰ هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده از دولت قبلی بیش از ۱۳۷ هزار واحد آنها در دولت سیزدهم تکمیل شده است و تکمیل باقیمانده این واحدها نیز با سرعت در حال انجام است .

عبور طرح نهضت ملی مسکن کشور از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد

وزیر راه وشهرسازی با تاکید بر این نکته که آیت الله رئیسی با اخلاص عمل خویش برای کشور عزت آفرینی کردند،گفت:در بحث ساخت طرح نهضت ملی مسکن تاکنون از مرز ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی در شور عبور کرده ایم که ۲ هزار واحد آنها در البرز آماده بهره برداری است.

وی با اشاره به مشکلات تامین زمین، اعتبار و روندساخت مسکن بیان کرد: دولت سیزدهم با شجاعت در این عرصه پا به میدان کار گذاشت .

رشد مثبت ساخت مسکن در دولت سیزدهم

بذرپاش گفت: بخش مسکن کشور از رشد منفی ۱۳.۵ درصد درسال ۹۹ به ۴.۸ درصد مثبت در سال ۱۴۰۲ رسید و این میزان رشد نشان می دهد که عملیات ساخت و ساز ها به خوبی پیش می رود.

وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: رکورد صدور پروانه برای بافت های فرسوده کشور تا پیش از دولت سیزدهم رقم ۸۹ هزار مورد ثبت شده بود که سال گذشته به بیش از ۹۲ هزار مورد رسید.

وی گفت: اکنون در کل کشور ساخت وساز مسکن نهضت ملی در سطح ۱۰۰ هزار هکتار زمین در حال انجام است که در تابستان امسال به ۱۲۰ هزار هکتار می رسد.

بذرپاش افزود: با همت مدیران استان البرز زمین مورد نیاز ۱۰۰ هزار واحد مسکونی تامین شده است.

وزیر راه وشهرسازی گفت: در بحث ساخت مدرسه، فضای سبز، مراکز رفاهی و زیر بنایی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن کشور کارهای گسترده ای در دست اقدام است.

وی بیان کرد: در بخش تامین مسکن جوانی جمعیت کشور نیز اقدامات موثری انجام گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha