۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۴۳
کد خبرنگار: 1007
کد خبر: 85491007
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش۴۳ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله‌سوار

۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۴۳
کد خبر: 85491007
افزایش۴۳ درصدی صادرات از پایانه مرزی بیله‌سوار

اردبیل - ایرنا - مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از افزایش ۴۳ درصدی صادرات کالا از پایانه مرزی بیله‌سوار خبر داد.

به گزارش ایرنا ، کلیم‌الله وثوقی روز دوشنبه در بازدید از پایانه مرزی بیله‌سوار اظهار کرد: طی ۲ ماه اخیر ۱۳۰ هزار تن کالا توسط ۶ هزار دستگاه کامیون از مرز بیله‌سوار صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۴۳ درصدی را نشان می‌دهد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل عمده کالاهای صادر شده از این پایانه مرزی را کاشی، شیشه، سیب زمینی، سنگ‌های ساختمانی،انواع نمک و پروفیل ذکر کرد.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل همچنین از واردات پنج هزار و۳۲۴ تن کالا از این پایانه خبر داد و گفت: این در حالی است که مدت مشابه سال گذشته حدود چهار هزار و ۷۴۸ تن کالا وارد شده بود و این امر حاکی از افزایش ۱۲درصدی واردات از این مرز است.

عضو شورای اداری استان اردبیل ادامه داد: در مدت یاد شده ترانزیت ورودی از مرز بیله‌سوار ۶۲هزار و۸۸۱ تن و ترانزیت خروجی از این مرز ۱۱۱ هزار و ۹۱۲ تن کالا بوده است که نشان دهنده رشد ۲۲ درصدی تراتزیت از این مرز است.

به گفته مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل، از این میزان کالا ۵۴ درصد توسط کامیون ایرانی، ۳۹ درصد توسط کامیون آذری و هفت درصد نیز توسط کامیون سایر ملیت‌ها ترانزیت خروجی ثبت شده است.

وثوقی یادآورشد: در ۲ ماه گذشته تردد ۲۵ هزار دستگاه وسیله نقلیه اعم از پر و خالی را از مرز بیله‌سوار ثبت شده است که از این تعداد ۱۳ هزار و ۴۰۸ دستگاه وارد و ۱۱ هزار و ۶۳۷ دستگاه نیز از مرز خارج شده است و در این زمینه هم شاهد رشد ۲۳ درصدی بودیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل همچنین از تردد ۲۴ هزار و ۵۴۶ دستگاه کامیون و ۴۹۹ دستگاه اتوبوس از مرز بیله‌سوار خبرداد و بیان کرد: در تردد اتوبوس نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۳۵۰ دستگاه تردد کرده بود افزایش ۴۳ درصدی و در تردد کامیون نیز ۲۳ درصد افزایش را شاهد هستیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha