برگزاری مانور خاموشی در خطوط مترو تهران

تهران بزرگ - ایرنا - مدیر ایمنی و مهندسی عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران از برگزاری مانور خاموشی در خطوط هفتگانه خبر داد.

به گزارش ایرنا، حسین امیراحمدی مدیر ایمنی و مهندسی عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه روز دوشنبه گفت: در تمام خطوط هفت‌گانه مانور سراسری خاموشی مطلق با سناریوی خرابی و اختلال در عملکرد پست‌های برق LPS و خاموشی مطلق ایستگاه‌ها برگزار شد.

وی افزود: این مانور در خط یک ایستگاه جوانمرد قصاب، خط ۲ ایستگاه جانبازان، خط ۳ ایستگاه میدان راه‌آهن، خط ۴ ایستگاه انقلاب اسلامی، خط ۵ پایانه مهرشهر، خط ۶ ایستگاه شهران و خط ۷ ایستگاه میدان کتاب در ساعت غیر بهره‌برداری برگزار شد.

امیراحمدی با اشاره به اینکه هدف از برگزاری مانور، تخلیه مسافران در زمان خاموشی کامل ایستگاه و بازگرداندن تجهیزات فنی ایستگاه به مدار، پس از وصل برق از جمله پله‌برقی، آسانسور، گیت‌ها، سیگنالینگ، بی‌سیم، موبایل، هواسازها و… بود، تصریح کرد: این تجهیزات به صورت اتوماتیک در مدار قرار نمی‌گیرند و توسط نیروهای زیربنایی باید تک‌تک وصل شوند.

مدیر ایمنی و مهندسی عملیات شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه ادامه داد: با توجه به دستورالعمل‌های سازمانی، واحدهای زیربنایی، مرکز فرمان و امور ایستگاه‌ها با اشراف کامل به شرایط بحرانی، اقدامات لازم در خصوص توزیع بلیت جبرانی، مدیریت شرایط خاموشی و تخلیه مسافران را انجام دادند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مرور شناسنامه‌های ایستگاه‌هایی که حادثه در آن‌ها رخ داده هدف دیگر این مانور بود. البته با توجه به تفاوت خط پنج، هدف مانور در پایانه مهرشهر با خطوط دیگر متفاوت بود و تمرکز مانور بر تداوم کارکرد در سیستم‌های سیگنالینگ، کنترلی و نظارتی قرار داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha