چشم انداز بهداری رزمی سپاه قرار گرفتن در بین ۵ ارتش برتر جهان است

تهران-ایرنا- فرمانده بهداری رزم نیروی زمینی سپاه گفت: افق بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به بالاترین توان و آمادگی رزمی در زمینه طب رزم و ایستادن در بالاترین رتبه در منطقه غرب آسیا و قرار گرفتن در بین ۵ ارتش برتر جهان است.

به گزارش حوزه دفاعی ایرنا، سردار احمد اخوان مهدوی فرمانده بهداری رزم نیروی زمینی سپاه پاسداران روز دوشنبه ۷ خرداد در آغاز سومین مسابقات شمس ۳ نیروی زمینی سپاه که به میزبانی تیپ زرهی صاحب‌الزمان(عج) این نیرو برگزار شد، گفت: یاد خاطره شهدای خدمت به ویژه آیت الله شهید رئیسی و همراهانشان را گرامی می‌داریم و از خداوند توفیق می‌خواهیم که بتوانیم ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه افزود: هدف از برگزاری مسابقات طب رزم شمس ۳ خدمت به مردم در حوزه‌های مختلف پزشکی است.

وی تاکید کرد: با فرماندهی سردار پاکپور این فرمان در مجموعه نیروی زمینی سپاه تحقق پیدا کرده و ما در خدمت به مردم هم در مراکز ثابت و هم سیار به یک الگو تبدیل شده‌ایم.

سردار اخوان گفت: نقش نیروی زمینی سپاه در موفقیت‌هایی که در نبردهای آینده پیش‌بینی می‌شود جز اولویت‌های اول و حساس است. لذا ما در جهت ارتقای توان بهداری رزم آن توجه می‌کنیم و این مسابقات را برگزار می‌کنیم.

وی گفت: طب رزم حوزه‌ای از پزشکی است که به فعالیت‌های پزشکی به رزمندگان در میادین نبرد می‌پردازد و باید هوشمند و بر اساس فناوری‌های جدید انجام شود. به نحوی که هم هزینه‌ها را کاهش دهد هم سرعت درمان و انتقال را افزایش دهد و این کار باید از هوشمندسازی مراکز درمانی در گردان‌ها آغاز و تا سطح بیمارستان‌های نیرو ارتقاء پیدا کند.

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران با بیان اینکه ما در نیرویی از مسابقات طب رزم شمس به عنوان یک نقطه عطف استفاده می‌کنیم و کار را از این طریق در همه سطوح به پیش می‌بریم تا آمادگی طب رزم در سطح نیروی زمینی سپاه ارتقاء پیدا کند، افزود: اگر در نبردهای آینده بخواهیم در راستای کاهش تلفات و افزایش توان رزم گام برداریم حتماً باید مسیر و روند حرکت را تغییر دهیم که در این مسیر گام برداشته‌ایم. در این راستا توانستیم به مصادیقی از پیشرفت در حوزه طب رزم دسترسی پیدا کرده و بخشی از آن را در دستور کار داریم.

سردار اخوان با بیان اینکه باید حوزه طب رزم در شرایط واقعی تمرین شود تاکید کرد: برگزاری مسابقات سراسری طب رزم با عنوان نیروی زمینی سپاه پاسداران به ما کمک می‌کند تا در این راستا گام برداریم.

وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های بهداری رزمی در نبردهای آینده به مواردی همچون چالاکی در سازمان، سرعت بالا در حوزه نقل و انتقال مجروحان، تاثیر بالا و چندین ویژگی راهبری در حوزه طب رزم اشاره کرد.

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: ما در حوزه مهارت افزایی در طب رزم به سطحی از آمادگی رسیده‌ایم که هیچ سازمانی همچون بهداری رزم قادر به انجام سریع خدمات به رزمندگان مجروح در میدان‌های نبرد همچون بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه نیست.

سردار اخوان افزود: طب رزم در محیط نبرد سه ویژگی زنجیره امداد زنجیره انتقال و زنجیر درمان را دارد که هر کدام از آنها مولفه‌ها و شاخص‌های مربوط به خود را دارد.

وی با اشاره به راهبردهای بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه تأکید کرد: تاکید بر خود امدادی و دیگر امدادی از طریق افزایش سطح مهارت‌های پزشکی رزمنده با آموزش پزشکیار عملیاتی، بهیار عملیاتی و فوریت‌های پزشکی، خودکفا کردن نسبی گردان‌ها در امداد درمان و انتقال، کوتاه کردن زنجیره امداد و انتقال و درمان مجروحان در واحدهای جراحی متحرک را جزو راهبردهای بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه برشمرد.

فرمانده بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران افزود: تبعیت از دو رویکرد مهم در طب رزم جنگ‌های آینده اعم از شبکه محور و تاثیر محور، ارتقای توان نگهداشت مجروحین و مصدومین در صحنه رزم، هم‌پایی و تحرک پویای طب رزم با واحدهای عملیاتی و انجام حداکثری خدمات درمانی در صحنه نبرد جزو سایر راهبردها اهداف برنامه و اقدامات در بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه است.

سردار اخوان اعلام کرد: افق بهداری رزمی نیروی زمینی سپاه در چشم انداز ۱۴۰۴ دستیابی به بالاترین توان و آمادگی رزمی در زمینه طب رزم و ایستادن در بالاترین رتبه در منطقه غرب آسیا و قرار گرفتن در بین ۵ ارتش برتر جهان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha