راه اندازی سامانه تبادل الکترونیک اسناد بین مراکز وزارت بهداشت و پزشکی قانونی

تهران - ایرنا - مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت از راه اندازی سامانه تبادل الکترونیک اسناد بین مراکز وزارت بهداشت و مراکز پزشکی قانونی خبر داد.

به گزارش ایرنا، مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد: در راستای ایجاد تسهیلات برای هموطنان برای ارائه اسناد الکترونیکی پزشکی به مراکز پزشکی قانونی کشور و همچنین کاهش مراجعات برای دریافت اسناد کاغذی به بیمارستان‌ها، سامانه تبادل اسناد الکترونیک بین وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی راه اندازی شد.

این سامانه که در قالب یک کار مشترک تولید شده و استقرار آن در چهارچوب نظام تنظیم گری، کاربری با حضور رئیس سازمان پزشکی قانونی و رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت، منجر به کوتاه شدن فرآیند رسیدگی و بالا رفتن دقت در تصمیم گیری می‌ شود.

سامانه مذکور در پی تشکیل جلسات متعدد کارشناسی و مدیریتی بین مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی کشور در قالب یک کار مشترک، تولید شده است.

در خصوص بهره‌برداری کشوری و استفاده از قابلیت‌های این سامانه در همه بیمارستان‌های کشور و مراکز پزشکی قانونی، توافق لازم بین وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی حاصل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha