۶ خرداد ۱۴۰۳، ۲۰:۰۵
کد خبرنگار: 5504
کد خبر: 85490327
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

شلیک بیش از ۶۰ راکت از جنوب لبنان به شمال فلسطین اشغالی

تهران- ایرنا- رسانه های رژیم صهیونیستی عصر امروز (یکشنبه) اذعان کردند که حزب الله لبنان ده‌ها راکت کاتیوشا به شهرک صهیونیست‌نشین «کریات شمونه» شلیک کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه های عربی، یک منبع در این باره گزارش داد بیش از ۶۰ راکت از جنوب لبنان به مواضع نظامیان صهیونیست در منطقه «اصبع الجلیل» در شمال فلسطین اشغالی شلیک شده است.

در همین راستا، حزب الله لبنان اعلام کرد مقر فرماندهی گردان حبوشیت در شمال فلسطین اشغالی را با موشک هدف قرار داده است.

مقاومت اسلامی لبنان همچنین تأکید کرد در این حمله از راکت کاتیوشا و فلق استفاده کرده است.

حزب الله لبنان هدف از عملیات امروز را پاسخ به تجاوز رژیم صهیونیستی به روستاهای جنوب لبنان و آخرین مورد آن، هدف قرار دادن شهروندان لبنانی در میدان مرکزی روستای حولا اعلام کرد.

مقاومت اسلامی لبنان همچنین تأکید کرد رزمندگانش پایگاه نظامی یفتاح را با ده ها راکت کاتیوشا هدف قرار داده اند.

بنا به اعلام رسانه های حزب الله، رزمندگان مقاومت در عملیات دیگری پایگاه نظامی رامیم را با راکت و آتش توپخانه، هدف قرار دادند.

از سوی دیگر، رسانه های صهیونیست اذعان کردند که براساس بررسی ها بیش از ۹۳۰ ساختمان در شهرک های صهیونیست نشین در فاصله ۹ کیلومتری مرز با لبنان، آسیب دیده اند.

در مقابل، خبرگزاری رسمی لبنان گزارش داد ارتش رژیم صهیونیستی روستای العدیسه در جنوب این کشور را با بمب های فسفری بمباران کرده است.

به گزارش ایرنا، از ابتدای عملیات طوفان الاقصی توسط مقاومت فلسطین در غزه علیه نظامیان اشغالگر، مقاومت اسلامی لبنان نیز با هدف درگیر کردن بخشی از توان نظامی اشغالگران عملیات گسترده ای را در شمال فلسطین اشغالی آغاز کرد.

رسانه های رژیم صهیونیستی با اذعان به تأثیرات ضربات سخت رزمندگان مقاومت اسلامی لبنان به شمال فلسطین اشغالی اعلام کرده اند که عملیات حزب الله در این منطقه به جنگ فرسایشی در این منطقه تبدیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha