۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۷:۰۳
کد خبرنگار: 2748
کد خبر: 85490088
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

استاندار: بانک های لرستان واحدهای تملک شده را هرچه زودتر تعیین تکلیف کنند

خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: مدیران بانک های استان باید واحدهای تملک شده را هرچه سریع تر در راستای احیا و فعالیت دوباره تعیین تکلیف کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ابوطالب شفقت روز یکشنبه در جلسه شورای اداری کوهدشت افزود: بانک ها موظف هستند صنایع راکد یا نیمه راکد تملک شده را احیا و به سرمایه گذاران قبلی فرصت راه اندازی دهند یا به سرمایه گذار جدید بفروشند.

وی تاکید کرد: بانک باید در صورت عدم امکان همکاری با سرمایه گذار خلع ید شده، واحد را از طریق مزایده به فرد دیگری فعال نماید.

استاندار لرستان همچنین با اشاره به ضرورت احداث سد معشوره تاکید کرد: با اجرای این طرح جمعیت زیادی در بالا و پایین دست سد از مزایای کشاورزی، گردشگری، شیلات، دریاچه گردشگری، تغییر آب و هوا و تقویت مراتع و دامپروری بهره مند می شوند.

شفقت ادامه داد: معشوره از سدهای موثر و جزو مطالبات جدی شهید رییسی بود که باید هرچه زودتر به نتیجه برسد ، بنابراین اجازه نمی دهیم به پیشرفت پروژه لطمه وارد شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان مدیریت و برنامه ریزی لرستان باید در اسرع وقت نسبت به دریافت مجوز ماده ۲۳ سد معشوره اقدام کند، افزود: پیگیری هایی صورت گرفته و فرد رابط نیز تعیین شده است ، باید اسنادی بین وزارت نیرو و برنامه بودجه تبادل و به نتیجه برسد.

استاندار لرستان بیان کرد: همچنین مدیریت اجتماعی سد یک مساله جدی است که باید در این راستا کارگروهی با هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با عضویت بنیاد مسکن، حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، گردشگری، جهاد کشاورزی، آب منطقه ای، فرمانداران سلسله و دلفان و سایر دستگاه های مرتبط هرچه سریع تر در راستای جانمایی جدید روستاهای واقع در دریاچه و پایین دست سد تشکیل شود.

شفقت تصریح کرد: جمهوری اسلامی ده ها سد ساخته و در هر سد روستاها و زمین های کشاورزی زیر آب می رود، اما در کشور تاکنون اتفاقی نیفتاده است که دولت زمین مردم را تصرف کند و سطح درآمدی مردم ۱.۵ برابر نشود.

وی اظهار داشت: دهکده گردشگری و کشاورزی نیز باید در بالادست سد تحت فرمانداری های کوهدشت و سلسله ایجاد شود.

استاندار لرستان همچنین یا تاکید بر اتمام به موقع ۲ پل در واریانت چنار کوهدشت اضافه کرد: باید بازار واحدهای کوچک صنعتی و بازارچه کشاورزی و صنایع دستی ثابت در کوهدشت ایجاد و برای زندگی مردم برنامه محوری تدوین شود.

شفقت تشکیل کارگروه پیشرفت و توسعه شهرستان، تدوین برنامه چهارساله در خصوص آب، سد، راه و کسب و کار را برای کوهدشت ضروری دانست و ادامه داد: جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان باید تعریف کشت را انجام دهند تا کشاورزی براساس قابلیت منطقه و با هدف درآمد مردم انجام گیرد ، همچنین سطح درآمد مردم نسبت به میانگین ۱۴۰۲، ۲۵ درصد افزایش یابد و نرخ اشتغال تک رقمی شود.

وی اضافه کرد: آیت الله رییسی الگوی دولت اسلامی و شیوه جدید مدیریت اسلامی را راه اندازی و جمهوری اسلامی را در مسیر دولت اسلامی قرار دارد، به همین دلیل جبهه مقاومت مشمول ۲.۵ میلیارد جمعیت و حدود یک سوم جمعیت جهان است که برای رییسی اعلام عزای عمومی کردند.

شفقت گفت: شهید رییسی شبکه ارکانی و مردمی را با حلقه های میانی بین این ارکان را تشکیل داد که ما باید این روش را تثبیت و استمرار ببخشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha