۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۳۳
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 85489952
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

افزایش دما در اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد

۶ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۳۳
کد خبر: 85489952
افزایش دما در اصفهان تا پایان هفته ادامه دارد

اصفهان-ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، روند افزایش دمای هوا در استان تا اواخر هفته جاری بصورت تدریجی ادامه دارد.

محمدرضا رفیعی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: جو به نسبت پایداری از روز دوشنبه(فردا) در استان مستقر خواهد شد و بیشینه دمای هوا بویژه در نیمه شمالی استان تا پایان هفته روند افزایشی خواهد داشت.

به گفته وی، در ۲۴ ساعت آینده بیشینه دمای هوای بیشتر مناطق استان یک تا سه درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی بیانگر گذر امواج ناپایدار از سطح استان در روز جاریست که این وضعیت در مناطق مستعد با بارش‌های رگباری محلی، رعد و برق و احتمال تگرگ و وزش تندباد لحظه‌ای همراه خواهد بود.

وی با بیان اینکه وضعیت جوی از بعدازظهر امروز با افزایش ابر و وزش باد شدید، گاهی رگبار بهاری و رعد و برق همراه است، ادامه داد: اوج فعالیت این سامانه در ساعت‌های بعدازظهر امروز است و وقوع گرد و خاک محلی در مناطق شرقی و شمالی استان نیز دور از انتظار نیست.

رفیعی خاطرنشان کرد: دمای صبح امروز شهر اصفهان به ۱۶ درجه سانتی‌گراد رسید که نسبت به روز گذشته یک درجه سردتر شده است.

وی اظهار داشت: دمای کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات شبانه‌روز گذشته به ۳۳ و در سردترین ساعات به ۱۷ درجه سانتی‌گراد رسید.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان بیان کرد: شهرستان خور و بیابانک با ۳۸ و بویین میاندشت با چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان در شبانه‌روز گذشته بودند.

وی افزود: هوای کلانشهر اصفهان در روزهای ‌دوشنبه و سه‌شنبه، صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد شدید و در مناطق شمالی و شرقی خیزش گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha