اسبقیان: امید کاروان ایران در المپیک به کشتی است

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: امید کاروان ورزشی ما در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس به کشتی است و شخص وزیر نیز دستور داده تا نگاه ویژه‌ای به این رشته شود.

به گزارش ایرنا، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون کشتی امروز یکشنبه (۶ خرداد) با حضور سیدمحمدشروین اسبقیان معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان و اعضای مجمع در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

سیدمحمدشروین اسبقیان در این مجمع گفت: با ورزش بزرگ شدم و زندگی کردم، ورزش قهرمانی انجام دادم و بعنوان مربی، رئیس هیات کشتی، رئیس فدراسیون، مدیرکل و معاون وزارت ورزش خدمت کردم و حتی چمن آب دادم و یک شبه به اینجا نیامده‌ام و مراحل زیادی را طی کردم. این‌ها را گفتم که بگویم صحبت‌هایی را که مطرح می‌کنم، تعارف نیست.

وی ادامه داد: وقتی اسم کشتی می‌آید اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، پهلوانی، گذشت و ایثار است. یکی از رشته‌های تخصصی من دو سرعت بوده ولی وقتی کلمه کشتی می‌آید انسان به یاد ارزش‌ها به یاد پهلوان تختی و شهید هادی می‌افتد. کشتی هم ورزشی و هم فرهنگی است. کشتی‌گیر وقتی وارد می‌شود تشک را می‌بوسد و وقتی خارج می‌شود نیز همین‌طور؛ ارزش‌ها در کشتی نهادینه شده است.

اسبقیان تصریح کرد: به واسطه این منش پهلوانی، کشتی برای ورزش کشور مهم است و اعتقاد قلبی من است که کشتی جور ورزش کشور را در طول تاریخ المپیک‌ها و بازی‌های آسیایی کشیده است. وقتی از همه جا نا امید می‌شدیم، می‌گفتیم کشتی‌گیران ان‌شاالله جبران می‌کنند.

وی ادامه داد: بنابراین وقتی می‌گوییم باید از کشتی حمایت شود، این اعتقادی است و در دستور کار وزارت ورزش و جوانان قرار دارد و مورد تأکید ما است و به آن عمل کردیم. امید کاروان ورزشی ما در المپیک، کشتی است و شخص وزیر نیز دستور داده تا نگاه ویژه‌ای به کشتی شود.

اسبقیان همچنین گفت: گزارش ارائه شده توسط فدراسیون کشتی بسیار خوب بود و خستگی کار را از تن ما درآورد و ما را به وجد آورد و تعارف نمی‌کنم در کشتی کارهای بزرگی شده است. من خودم رئیس فدراسیون بوده‌ام و کارهای انجام شده در کشتی بسیار بزرگ بوده و این کارها قابل مقایسه با کارهای دیگر نیست و بی‌نظیر و بسیار ارزشمند است.

اسبقیان با اشاره به کسب عناوین و مدال‌های بی‌شمار در کشتی گفت: در کنار این قهرمانی‌ها، انجام اقدامات فرهنگی در فدراسیون بسیار عالی بوده و مسائل فرهنگی بسیار مهم است و این دغدغه مقام معظم رهبری است. اقدامات انجام شده را تمجید می‌کنیم که در کنار کار قهرمانی و عمرانی، کار فرهنگی نیز بسیار قوی انجام شده است و معتقدم که کار آماده‌سازی دو بال دارد که یک بالش کار آمادگی جسمانی و یک بالش روحی و روانی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha