امام جمعه اصفهان: نامزدها از اخلاق انتخاباتی «شهید جمهور» درس بگیرند

اصفهان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: پرهیز از غیبت و تهمت‌ در فرایند انتخابات، درسی بود که آیت‌الله رییسی شهید به نامزدهای انتخاباتی آموخت و این موضوع باید در انتخابات پیش‌رو نیز جدی گرفته شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌ نژاد روز یکشنبه با حضور در صد و سی و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اظهار کرد: در انتخابات پیش‌رو نامزدها نباید علیه یکدیگر صحبت نکنند و اگر این مورد را از شهید رییسی خادم درس گرفته باشیم، اتفاقات ناخواسته نیز تکرار نخواهد شد.

وی افزود: «شهید جمهور» از دوران نوجوانی در مسیر الهی قرار داشت و هیچگاه تهمت‌ها را پاسخ نداد، بسیاری قصد داشتند برای دوره بعدی ریاست جمهوری نیز به او تهمت‌ بزنند، اما این مجاهد، بی‌توجه به آنان، راه خدمت‌رسانی به مردم را در پیش گرفت.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: چند میلیون نفر از هموطنان در مراسم تشییع پیکر شهدای حادثه اخیر حضور داشتند که نشانگر این است که این شهدا در راه خدا در حرکت بودند و خداوند متعال هم محبت آنها را در دل مردم قرار داد.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان ادامه داد: شهید جمهور از کار خسته نمی‌شد و همواره در سفرهای استانی یاور مردم بود و برای دیگران طلب مغفرت می‌کرد.
وی اظهار داشت: شهید رییسی در سفر به استان اصفهان زحمات فراوانی کشید و در مناطق مختلف شرقی و غربی و در حاشیه رودخانه زاینده‌رود با عبا و عمامه خاکی، زمان بسیاری در حال گفت‌ و گو با مردم بود و مشکلاتشان را می‌شنید.

امام جمعه اصفهان تصریح کرد: اعتقاد واقعی به نقش و جایگاه ولی فقیه از دیگر صفات بارز این مجاهد شهید بود و حیاتش پیشرفت کشور را در پی داشت و شهادتش برکاتی را برای ما به ارمغان آورد.

آیت‌الله طباطبایی نژاد خاطرنشان کرد: خدمت به مردم، نعمت اعطا شده از سوی خداوند متعال است، بنابراین مسوولان باید شکر این نعمت را بجا آورند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رییسی عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی در سانحه هوایی به همراه همه همراهان به مقام رفیع شهادت نایل شد.

آیت‌الله سیدمحمدعلی آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی رییس یگان حفاظت رییس‌جمهوری، سرهنگ خلبان سیدطاهر مصطفوی، سرهنگ کمک خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی از دیگر شهیدان این حادثه بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha