ارکستر «نوای آفتاب» با اجرای قطعاتی از آثار سینمایی مطرح جهان به صحنه می‌رود

تهران- ایرنا- ارکستر «نوای آفتاب» به رهبری امین سالمی ۳۱ خردادماه با اجرای قطعاتی از فیلم‌های برگزیده و مطرح سینمای جهان در برج میلاد روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی کنسرت، امین سالمی با اعلام این خبر اظهارداشت: در این کنسرت ۱۷ قطعه از موسیقی‌ فیلم‌های برگزیده و مطرح سینمای جهان، به صورت بی‌کلام اجرا خواهد شد.

وی گفت: به دلیل اینکه در بیشتر اجراها فعالیت ارکستر «نوای آفتاب» معطوف به حضور خواننده می‌شود و گروه کمتر دیده می‌شوند. پیشنهاد اجرای این کنسرت به صورت بی‌کلام، توسط محمدرضا آقایی شریک در سرمایه‌گذاری، نوازنده و یکی از تنظیم‌کنندگان قطعات انجام شد.

سالمی افزود: در این اجرا، سه قطعه ایرانی و ۱۴ قطعه از سینمای جهان انتخاب شده‌اند. تعدادی از این قطعات در طول سال‌های اخیر با ارکسترهای مختلفی اجرا شده است اما ویژگی‌ مهم این اجرا مجموعه‌ای از بهترین موسیقی‌های دنیا است که در یک شب اجرا می‌شود و نکته دیگر این است که قطعات موسیقی فیلم‌های غیرایرانی علاوه بر اینکه با سازهای غیرایرانی ضبط شده در اجراها با همان گروه سازها هم اجرا می‌شود.

رهبر ارکستر «نوای آفتاب» بیان کرد: در تنظیم قطعات برای کنسرت پیشرو سازهای ایرانی همچون تار، عود، سنتور، قانون، دف و تمبک نیز به ارکستراسیون اضافه شده و رنگ جدید و تنظیم متفاوتی از قطعات ایجاد کرده است. تنظیم و ارکستراسیون قطعات توسط محمدرضا آقایی، فیروز ویسانلو و امین سالمی صورت گرفته است.

براساس این گزارش، در این اجرا ۳۸ نوازنده در ارکستر حضور دارند که بخش کلاسیک مشتمل بر ارکستر زهی و فلوت و پیانو، بخش پاپ شامل گیتار کلاسیک و آکوستیک، گیتاربیس،‌ هارمونیکا و ساکسوفون،‌ درامز و کونکا و پرکاشن و گروه سازهای ایرانی شامل عود، تار،‌ سنتور، قانون ،‌ تمبک و دف است.

تعدادی از قطعات اجرایی در این کنسرت شامل «سینما پارادیزو»،‌ «فتح بهشت»، «بازی تاج و تخت»،‌ «پدر خوانده»، «لئون حرفه‌ای»، «خوب، بد، زشت»، «ابوعلی سینا»،‌ «کمال الملک» خواهد بود.

کنسرت «نوای آفتاب» ۳۱ خردادماه امسال در دو سانس در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha