جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

تهران -ایرنا- بسته اخبار اجتماعی ایرنا در ششم خرداد به مدیریت تغییر اقلیم ایران در دولت رئیسی، ممنوعیت فروش داروی گیاهی در عطاری‌ها،کودکان در خانواده‌های گرفتار اعتیاد، افزایش ۱۸ درصدی مرگ ناشی از غرق شدگی، برگزاری دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی آذویکو، جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه، اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع وتغییرنام منطقه حفاظت شده دیزمار به «شهیدِ جمهور» پرداخته است.

در بسته خبری پیش رو مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را باهم مرور می‌کنیم ،امروز سرویس جامعه خبرگزاری ایرنا با اخبار مختلفی از حوزه اجتماعی ایران همراه بود که گزیده این اخبار را می‌توانید در ادامه بخوانید.

ایران در دولت رئیسی دارای برنامه مدیریت تغییر اقلیم شد

ایران جزو کشورهایی است که به شدت تحت تاثیر تغییر اقلیم قرار گرفته، بروز سیل، خشکسالی، آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع همه به نوعی اثرات این پدیده است؛ بر این اساس برای کاهش خسارات و آمادگی مقابله با آن برای اولین بار در دولت آیت الله رئیسی شهیدِ جمهور، برنامه مدیریت تغییر اقلیمی کشور تهیه و به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

این روزها هشدارهای رنگارنگی از سازمان هواشناسی و هلال احمر می شنویم، زرد، نارنجی و قرمز که هر کدام از این رنگ ها به ترتیب، میزان و شدت بارندگی و پدیده های جوی را نشان می دهد، اما در مجموع هدف هر سه رنگ هشدار به مردم و آگاه کردن آنها از شرایط آب و هوایی است، اینکه اگر قصد سفر یا هر کاری دارند به این رنگ ها توجه کنند تا مشکلی برایشان پیش نیاید؛ شاید این رنگ ها تا مثلا یک دهه یا ۲ دهه گذشته تا این اندازه به گوشمان نمی رسید اما این روزها به طور متوسط شاید روزانه خبری از این هشدارها را می شنویم، این نتیجه تغییر اقلیم است، قطعا این هم کار دست بشر است به عبارتی اینجا هم پای انسان در میان است.ادامه اخبار را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

خدمات اولیه پزشکی در مراکز درمانی مکه و مدینه به زائران ارائه می‌شود

معاون حج مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر گفت: زائران ایرانی در صورت احساس ابتلا به بیماری در مکه و مدینه می‌توانند به مراکز درمانی ایران مراجعه و در صورت نیاز به خدمات بیشتر به همراه پزشکان عرب زبان به مراکز درمانی سعودی اعزام شوند.

طاهر درودی درباره مراکز درمانی هلال احمر ایران در مدینه منوره به خبرنگار اجتماعی ایرنا اظهار داشت: سه درمانگاه جمعیت هلال احمر در مدینه برای خدمات دهی به زائران حج ۱۴۰۳ دایر شده است که ۲ درمانگاه ۲۴ ساعته و سومی ۱۶ ساعته به ارایه خدمت می پردازند به طوری که در درمانگاه‌های شبانه روزی متخصصان پزشکی مانند قلب، زنان، روانپزشک و متخصص طب اورژانس حضور دارند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

راه‌اندازی سامانه تبادل الکترونیک اسناد بین مراکز وزارت بهداشت و پزشکی قانونی

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد: در راستای ایجاد تسهیلات برای ارائه اسناد الکترونیکی پزشکی به مراکز پزشکی قانونی کشور و همچنین کاهش مراجعات برای دریافت اسناد کاغذی به بیمارستان‌ها، سامانه تبادل اسناد الکترونیک بین وزارت بهداشت و سازمان پزشکی قانونی راه‌اندازی شد.

مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت اعلام کرد: این سامانه که در قالب یک کار مشترک تولید شده و استقرار آن در چهارچوب نظام تنظیم گری، کاربری با حضور دکتر مسجدی رئیس سازمان پزشکی قانونی و دکتر مظهری رئیس مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت، منجر به کوتاه شدن فرآیند رسیدگی و بالا رفتن دقت در تصمیم گیری می‌ شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

۵۶۱ هزار عمل جراحی برای بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۲ رایگان انجام شد

بیش از ۵۶۱ هزار عمل جراحی در سال ۱۴۰۲ در بیمارستان‌های سازمان تأمین‌اجتماعی به‌صورت کاملا رایگان برای بیمه‌شدگان این سازمان انجام شده است و هزینه تعرفه آزاد برخی از این اعمال جراحی تا چندصد میلیون تومان برآورد می‌شود.

انجام عمل‌های جراحی در برخی موارد؛ پر هزینه و گرانقیمت به شکل رایگان، یکی از مهم‌ترین خدمات درمانی تأمین‌اجتماعی در مراکز درمانی ملکی این سازمان است؛ در مراکز درمانی این سازمان در سراسر کشور، انواع اعمال جراحی رایج، جراحی تومورها، آسیب‌های ستون فقرات، تعویض مفصل ران و زانو و مواردی از این قبیل که هزینه‌های بالایی دارد، به‌طور رایگان برای بیمه‌شدگان این سازمان انجام می‌شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

خروج قطار باری از ریل در قطور خوی

جمعیت هلال احمر اعلام کرد: صبح امروز (۶ خرداد) قطار باری در قطور خوی از ریل خارج شد.

بر اساس اعلام مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی، به دنبال وقوع این حادثه، نجاتگران جمعیت هلال‌احمر خوی برای امدادرسانی به مصدومان احتمالی به محل حادثه اعزام شدند.

وی گفت: این حادثه در ٢٠ کیلومتری شهرستان خوی به سمت مرز رازی رخ داده است و طبق آخرین خبرها 2 نفر در این سانحه مصدوم شده اند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

فروش داروی گیاهی در عطاری‌ها ممنوع است/همکاری با پلیس فتا

رئیس انجمن علمی طب سنتی ایران گفت: بحث فروش داروهای گیاهی و ورود به حیطه درمان در عطاری‌ها ممنوع است و فقط داروخانه‌ها مجاز به عرضه این داروها هستند.

روشنک مکبری نژاد روز در یک نشست خبری که در محل انجمن برگزار شد، افزود: از آنجایی که عطاری ها باعث حفظ میراث گیاهان بودند، نظام دهی و قانون مند کردن آنها ضروری است و فقط مجاز به عرضه گیاهان بوده و نباید در حیطه درمان دخالت کنند.

وی با اشاره به اینکه آیین نامه فروش داروهای گیاهی تدوین شده ولی هنوز اجرایی نشده است، اظهار داشت: طب سنتی ظرفیت های بالقوه و بالفعل دارند ولی هنوز به درستی در کشورمان استفاده نشده در حالیکه در دنیا طب سنتی و طب مکمل جزو استراتژی های سازمان جهانی بهداشت بوده که در نظام سلامت کشورها استفاده شود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

پلیس بین‌الملل کلاهبردار ۷۰۰ هزار دلاری را به کشورش برگرداند

رئیس پلیس بین‌الملل فراجا از استرداد متهم تبعه خارجی به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۷۰۰ هزار دلار به کشور صادرکننده اعلان قرمز خبر داد.

سردار مجید کریمی اظهار داشت: تبعه خارجی ساکن ایران که به اتهام کلاهبرداری به مبلغ ۷۰۰ هزار دلار تحت پیگرد مقامات قضایی یکی از کشورهای همسایه بود، پس از بازداشت ماموران پلیس به کشور صادر کننده اعلان قرمز تحویل شد.

وی ادامه داد: اینترپل کشور شاکی ضمن اعلان قرمز صادره با ارسال مکاتبات جداگانه‌ای به پلیس بین الملل فراجا، خواستار استرداد وی به کشورش شده بود و از سویی مقامات قضایی آن کشور نیز مدارک استرداد متهم را از مجاری دیپلماتیک به قوه قضاییه ارسال و درخواست همکاری در استرداد متهم را کرده بودند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

برخورد قانونی با منابع آلاینده آب‌های سطحی استان تهران تصویب شد

مدیرکل اداره محیط زیست استان تهران گفت: در جلسه هماهنگی جلوگیری از آبیاری اراضی کشاورزی با آب‌های آلوده استان تهران، برخورد قانونی با منابع آلاینده آب‌های سطحی این استان تصویب شد.

علیرضا مزینانی با بیان اینکه نشست مقابله با آبیاری اراضی کشاورزی با آب های نامتعارف بر اساس تکالیف قانونی و به منظور برنامه ریزی برای پیگیری های لازم و تسریع در حصول نتیجه و وحدت رویه بین بخش های مختلف برگزار شد، افزود: پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد روسای ادارات مرتبط در هفته جاری، نسبت به ارسال گزارش مستند و تفصیلی از اقدامات صورت گرفته در راستای شناسایی منابع آلاینده آب های سطحی مورد استفاده در کشاورزی و برخورد قانونی با آنها اقدام کنند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

افزایش ۱۸ درصدی مرگ ناشی از غرق شدگی

گزارش سازمان اورژانس کشور در فصل بهار (از اول فروردین ۱۴۰۳ تا ۵ خرداد) حاکی از آن است که در این مدت ۱۵۹ نفر در آب غرق شدند که میزان نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۸ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

طبق آمار تازه‌ای که سازمان اورژانس کشور منتشر کرد، از ابتدای فروردین امسال تا روز گذشته پنجم خرداد، ۲۶۳ مورد غرق شدگی در کشور رخ داده است که از این تعداد ۱۰۴ نفر از این افراد مصدوم و ۱۵۹ نفر فوت کردند.

بر اساس این گزارش، در این مدت شاهد افزایش ۲۸ درصدی در تعداد موارد غرق شدگی هستیم و میانگین سنی غرق شدگان ۲۳ سال است و مردها با ۷۶ درصد بیشترین میزان غرق شدگی را به خود اختصاص می‌دهند.ادامه این خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

اعزام بیمار به خارج از بیمارستان برای خرید تجهیزات پزشکی ممنوع است

مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: اعزام بیمار به خارج از بیمارستان برای تهیه تجهیزات پزشکی ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود.

سعید رضا شاهمرادی در این باره اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی مراکز درمانی هزینه لازم برای خرید تجهیزات از شرکت را ندارند، مراکز عرضه تجهیزات تک نسخه‌ای در برخی مراکز درمانی برای عرضه محصول به بیمار و دیگری عرضه محصول از شرکت به بیمار و الزام درج کالا توسط بیمارستان در صورتحساب و تایید آن توسط بیمارستان مستقر شده است.

به گفته احمد مسلمی رئیس انجمن متخصصین تجهیزات پزشکی، حدود ۵۰ درصد محصولات تجهیزات پزشکی مصرفی در کشور تولید داخل است به طوری که ایران از قوی ترین کشورهای منطقه خاورمیانه در تولید تجهیزات پزشکی از لحاظ میزان تولید و تنوع به شمار می رود و جایگاه نخست را دارد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

نام منطقه حفاظت شده دیزمار به «شهیدِ جمهور» تغییر می‌کند

منطقه حفاظت شده دیزمار شهرستان ورزقان بعد از حادثه تاسف‌بار سقوط بالگرد حامل رئیس جمهورِ شهید، با تصویب شورای معاونین سازمان به پاس خدمات ارزشمند آیت الله رئیسی و هیات همراه این منطقه به نام «شهیدِجمهور» نامگذاری شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، شنبه ۵ خرداد در جلسه شورای معاونین سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور علی سلاجقه، معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، درپی شهادت رئیس جمهور و هیات همراه در واقعه سقوط بالگرد، منطقه حفاظت شده دیزمار به نام منطقه حفاظت شده شهیدِ جمهور نامگذاری شد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

جزئیات خرید ۱۵ بالگرد دید در شب از روسیه

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره جزئیات توافق خرید ۱۵ بالگرد دید در شب از روسیه گفت: این قرارداد با مسئولانی از شرکت تولیدکننده بالگردهای تخصصی در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری منعقد شد.

بابک محمودی در گفت و گو با ایرنا درباره خرید بالگردهای تخصصی از روسیه، اظهار داشت: رئیس جمهور بر خریداری بالگرد دید در شب تاکید بسیار داشت که نگاه انسان دوستانه ایشان را نشان می‌دهد. تا پیش از این، هیچ رئیس جمهوری به این اندازه پیگیر خریداری این نوع از بالگرد نبود.

وی با اشاره به انعقاد این قرارداد با مسئولانی از شرکت تولیدکننده بالگردهای تخصصی در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری، افزود: هلال احمر ایران درخواست ۱۲ بالگرد دید در شب همچنین ۳ بالگرد آتش‌نشانی را به این شرکت روسی داده است.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

تضعیف شخصیت‌ کودکان در خانواده‌های گرفتار در گرداب اعتیاد

معتادان متاهل بخش قابل توجهی از جمعیت معتادان در کشور را به خود اختصاص داده‌اند؛ والدینی که به جای تبدیل شدن به الگوی پیشرفت و تعالی فرزندان خردسال، نوجوان و حتی جوان خود، مسیر لغزش آنان در دام اعتیاد را هموار کرده‌اند.

کودکی را تصور کنید که چشم خود را در خانواده‌ای باز می‌کند که یکی از والدین یا هر دوی آنها به مواد مخدر اعتیاد دارد؛ این کودک از نخستین روزهای زندگی نه تنها با نام و بوی مخدرها آشنا می شود بلکه در ذهن پاک او قبح منفی استعمال دخانیات و مواد مخدر به مرور از بین می رود.

سال‌ها بعد که این کودک پا به مدرسه و سپس جامعه می گذارد، این پرسش ذهن او را درگیر می سازد که اگر استعمال موادمخدر و یا کشیدن سیگار درست نیست چرا والدین من از آن استفاده می‌کنند؟ و این سرآغاز درگیری‌های ذهنی او در مواجهه با مواد دخانی و مخدر خواهد بود و حتی قابلیت فرو افتادن او دامن آسیب‌های اجتماعی را خواهد داشت.ادامه گزارش را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

دادگاه پرونده کثیرالشاکی شرکت خودرویی آذویکو برگزار شد

شعبه ۱۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برای رسیدگی به کیفرخواست متهمان پرونده شرکت خودرویی آذویکو به صورت علنی تشکیل جلسه داد.

به گزارش ایرنا از دادگستری کل استان تهران، شعبه ۱۵ دادگاه کیفری یک استان تهران برای رسیدگی به پرونده شرکت خودرویی آذویکو یکی از پرونده‌های کثیرالشاکی مطرح در مجتمع قضایی رسیدگی به جرایم اقتصادی تشکیل جلسه داد.

قاضی سلمان جور ابراهیمیان رئیس شعبه ۱۵ دادگاه کیفری یک استان تهران پس از اعلام رسمیت دادگاه و تاکید بر مفاد قانونی مطابق با آئین دادرسی کیفری، متهمان این پرونده را در مجموع ۶ شخص از جمله پنج فرد حقیقی و یک شخص حقوقی اعلام کرد.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

جزئیات خرید ۱۵ بالگرددید در شب از روسیه/اعزام بیمار برای تهیه تجهیزات ممنوع

اگر قصد دنبال کردن اخبار گروه جامعه ایرنا به صورت کامل در حوزه‌هایی مانند محیط زیست، زنان و خانواده، رفاه و تأمین اجتماعی، حقوقی و قضایی، آموزش و پرورش، بهداشت و سلامت، هلال احمر، اورژانس، انتظامی و حوادث، بهزیستی، مسائل و آسیب‌ها و مدیریت بحران را دارید، پیشنهاد می‌کنیم هر روز سری به این سایت‌ https://www.irna.ir/service/society بزنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha