۶ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۰۷
کد خبرنگار: 1197
کد خبر: 85489374
T T
۱۶ نفر

برچسب‌ها

ظرفیت سد اکباتان تکمیل شد

۶ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۰۷
کد خبر: 85489374
ظرفیت سد اکباتان تکمیل شد

همدان- ایرنا- مدیر عامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: ظرفیت سد اکباتان به عنوان دومین سد بزرگ استان تکمیل شد و در آستانه سرریز قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، رضا اخلاص مند روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: در حال حاضر سد اکباتان با حجم ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب ذخیره به زودی سرریز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سد اکباتان به عنوان یک ذخیره استراتژیک تامین آب شرب برای شهر همدان است،تاکید کرد: اگر همچون گذشته از منبع ذخیره سد اکباتان جهت مصارف شرب شهر در فصول غیر زراعی که رودخانه های عباس آباد ، دره مرادبیگ و خاکو آب کافی برای طرح اختلاط آب دارند،استفاده می شد قطعا امروز حتی نیمی از سد پر نشده بود.

اخلاص مند یادآور شد: بارندگی های خوب سال جاری، مدیریت منابع و مصارف و کنترل در رودخانه های بالا دست سد اکباتان علت اصلی ذخیره خوب در سد اکباتان می باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از تامین بخشی از آب شرب شهر همدان و حق آبه کشاورزی پایین دست سد گفت و افزود: با توجه به شروع فصل زراعی و آبیاری باغات، از هفته گذشته بخشی از آب شرب شهر همدان از سد اکباتان در حال تامین شدن است.

رضا اخلاص مند افزود: سد اکباتان در پنج کیلومتری جنوب شهر همدان احداث شد و با حجم مخزن ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان گفت: از مردم شریف استان همدان درخواست دارم همچون گذشته مدیریت مصرف آب را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ما را در موضوع تامین آب در تمام بخش ها کشاورزی ،شرب و صنعت یاری کنند.

به گزارش ایرنا، بارندگی استان همدان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۳۶۰ میلیمترگزارش شده است که نسبت به بلند مدت ۱۳ درصد افزایش داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha