۶ خرداد ۱۴۰۳، ۹:۱۰
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 85489358
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای ۲ شهر خوزستان در وضعیت قرمز قرار گرفت/چهار شهر ناسالم برای گروه‌های حساس

اهواز - ایرنا - آخرین داده‌های سامانه پایش کیفی هوای کشور نشان می‌دهد، هوای ۲ شهر روز یکشنبه در وضعیت قرمز قرار گرفت.

به گزارش ایرنا براساس اعلام سامانه پایش کیفی هوای کشور، در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح براساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، وضعیت هوا در ایستگاه‌های شهر اهواز شامل نیوساید و پادادشهر به ترتیب با شاخص‌های ۱۵۳ و ۱۵۴ و شوشتر ۱۵۲ میکروگرم بر مترمکعب در وضعیت ناسالم و قرمز قرار دارد.

بر اساس این گزارش وضعیت هوای ایستگاه‌های استانداری، حفاری، اداره کل محیط زیست ست برق شماره سه در اهواز به ترتیب با شاخص‌های ۱۴۶، ۱۰۹، ۱۰۸ و ۱۰۹، خرمشهر ۱۰۲، شادگان ۱۱۳، ماهشهر ۱۴۸ و هندیجان ۱۲۲ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس گزارش شده است.

در این مدت هوای شهرهای آبادان، امیدیه، اندیمشک، ایذه، بهبهان، پتروشیمی مسجدسلیمان، دزفول، رامشیر، رامهرمز، شوش و شرکت نفت مسجدسلیمان به علت نبود آلودگی، قابل قبول اعلام شده است.

هوای هیچ شهری امروز سالم و پاک گزارش نشده است.

بر اساس این گزارش سال گذشته اهواز هیچ روز سالم و پاکی را نداشت.

وجود صنایع آلاینده در خوزستان از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، نیشکر و... موجب شده تا میزان آلایندگی در نقاط شهری و روستایی خوزستان بالا باشد که موجب بروز مشکلات بهداشتی و زیست محیطی برای ساکنان شده است.

افراد مبتلا به بیماری قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان در شرایطی که هوا " ناسالم" است، باید از فعالیت‌های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید این گونه فعالیت‌ها را کاهش دهند.

براساس طبقه‌بندی پنجگانه صورت گرفته در شاخص کیفیت هوا (AQI) از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوا قابل قبول، ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.

استان خوزستان ۲۵ ایستگاه پایش کیفی هوا دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha