بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین مزین به نام شهید دکتر رییسی می شود

قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: بیمارستان ۷۰۰ تختخوابی قزوین که به برکت سفر رییس جمهور شهید به استان از تعطیلی خارج شد و امروز با سرعت خوبی در حال انجام است، با تصویب شورای برنامه ریزی استان مزین به نام شهید دکتر رییسی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی اعلایی بعدازظهر شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان قزوین، اظهار کرد: شخصیت و شانیت آیت الله رییسی امروز بر همگان آشکار شده است ولی آن چیزی که یک شخصیت سیاسی را تبدیل به یک انسان محبوب می کند و باعث می شود میلیون ها انسان به او ادای دین کنند موضوع معمولی و عادی نیست و در یک کلمه به نام اخلاص معنا می شود.

وی افزود: در کنار آیت الله رییسی، شهدای همراه با رییس جمهور هم به شکل بسیار ویژه و چشمگیری تشییع شدند که متاثر از اخلاص این جمع بوده است و تقدیری بود که خداوند رقم زد.

اعلایی خاطرنشان کرد: همه اعضای حاضر در این جلسه به عنوان خدمت گزاران مردم، افتخار حضور در دولت تاریخی را کسب کرده ایم، افتخاری که به خاطر عملکرد بی نظیر آیت الله رییسی به دست آمده است و این شهید والامقام یک تراز جدید را در نگاه مردم و دست اندرکاران خدمت رسانی به مردم ایجاد کرد.

استاندار قزوین با بیان اینکه برهه مدیریتی کشور به ۲ برهه قبل و بعد شهادت آیت الله رییسی تقسیم می شود اضافه کرد: بسیاری از مدیران فعلی و نسل جوان موضوعاتی را درباره طهارت نفس شهیدان رجایی، بهشتی و سایر شهدای عزیز شنیده بودند ولی آنها را مشاهده نکرده بودند ولی امروز تمامی آن اعمال و رفتار در شخصیت رییس جمهور شهید مشاهده شد و این مهم برای تمامی مسوولان تکلیف آور است.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به شخصیت جامع الاطراف آیت الله رییسی، تصریح کرد: ایشان در کنار جدی بودن برگرفته از خلوص و تعبد،نگاهی جامع بادر نظر گرفتن سلایق مختلف داشتند که باعث گره گشایی در بسیاری از موضوعات می شد.

وی افزود: تسلط بر جزییات از دیگر ویژگی های بارز شهید رییسی بود، در ابتدای امر تصور بر این بود که به دلیل تخصص آیت الله رییسی در دستگاه قضا، بر حوزه اجرایی مسلط نباشند ولی ایشان با تسلط کامل بر حوزه های ماموریتی دولت اطلاع داشتند و حتی به موضوعات استان ها هم اشرافیت کامل پیدا کرده بودند.

اعلایی ادامه داد: رفتار صادقانه و خالصانه در موضوعات، مقابله با زیاده خواهی، تلاش برای اداره کشور در آرامش و به دور از حواشی و بسیاری از موضوعات دیگر از شهید رییسی یک الگوی مثال زدنی به بار آورد و هرچند در دوران ریاست جمهوری در انبوهی از تخریب ها و تهمت زنی ها قرار گرفت ولی پس از شهادتشان با این سطح از محبوبیت تشییع شد و نامش جاودانه خواهد ماند.

استاندار قزوین اضافه کرد: در شرایط فعلی هرچند از فقدان آیت الله رییسی متاثر و متاسف هستیم ولی نباید خللی در امور کشور ایجاد شود و تمامی مسوولان در استان باید به بهترین شکل ممکن وظایف خود را انجام دهند.

نماینده عالی دولت در استان اظهار داشت: در چند روز آینده مجلس جدید مستقر می شود و خدمت گزاران جدیدی با انتخاب مردم به دایره خدمت رسانی اضافه می شوند و امیدواریم با تصویب قوانین و نقش نظارتی خود فضای مناسب تری را برای تعالی ایران عزیز فراهم کنند.

وی با بیان اینکه قزوین استانی فرهنگی، اقتصادی و پر ظرفیت است که تعاملات ملی و استانی می تواند به توسعه و شکوفایی استان کمک کند، افزود: مجموعه مدیریتی استان نمایندگان منتخب را نمایندگانی دلسوز، متخصص و با برنامه می داند و سعی می شود با کمک یکدیگر منافع مردم بهتر از گذشته دنبال شود، به طور قطع توان نمایندگان مجلس در کنار توان مدیران استان می تواند توسعه بیشتر استان را به همراه داشته باشد.

اعلایی با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: برگزاری انتخابات در فضای پیش رو همیت و جدیت بیشتری را از سوی تمامی دستگاه های اجرایی می طلبد و تمامی دستگاه ها باید در کنار یکدیگر در جهت تامین امکانات و نیروها و برنامه ریزی جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات تلاش کنند.

استاندار قزوین اضافه کرد: حساسیت انتخابات ریاست جمهوری بسیار زیاد است و باید برای مشارکت بیشتر مردم برنامه ریزی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha