استاندار:تحقق شعار سال در چهارمحال و بختیاری با رویکرد دانش‌بنیان در دستورکار قرار گرفت

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تحقق شعار سال در استان و رونق‌بخشی به فعالیت‌های اقتصادی استان با رویکرد دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، غلامعلی حیدری روز شنبه در نشست ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان این استان با تسلیت شهادت آیت‌الله رئیسی و همراهان ایشان، افزود: آیت‌الله رئیسی دیپلماسی کشور را ارتقا داد و جبهه مقاومت را تقویت کرد.

وی با تاکید بر اینکه خدمات ارزشمند رییس دولت سیزدهم در تاریخ ثبت و ماندگار خواهد شد، گفت: آیت‌الله رئیسی همواره به مردم امید می‌داد و بحران‌هایی که کشور با آن مواجه بود را حل کرد و کارگاه‌های راکد را رونق بخشید.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: آیت‌الله رئیسی مدیریت میدانی داشت و در کنار ۴۷ سفر استانی، سفرهای خارجی متعددی انجام داد و جایگاه دیپلماسی خارجی کشور را ارتقا داد و با مدیریت میدانی و پیگیری مستمر تحول بزرگی در کشور ایجاد کرد.

حیدری معنویت و اخلاق‌مداری را از ویژگی‌های آیت‌الله رئیسی عنوان کرد و گفت: رییس‌جمهور شهیدمان در راه خدمت به مردم به شهادت رسید و الگوی ارزشمندی از خود برای آیندگان برجا گذاشت.

وی تاکید کرد: بی‌شک فقدان آیت‌الله رئیسی غم بزرگی در دل‌های ما بر جا گذاشت اما این حادثه دلخراش نباید خللی در کارها ایجاد کند و مدیران با عزم جدی راه ایشان را ادامه دهند.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های دانش‌بنیان را از مهمترین خدمات دولت آیت‌الله رئیسی برشمرد و اظهار داشت: رییس دولت سیزدهم در دفاع از نخبگان گام‌های زیادی برداشت و در بیش از ۲ سال اخیر اعتبار قابل توجهی برای توسعه فعالیت‌های فناورانه و دانش‌بنیان برای کشور اختصاص داد.

حیدری ادامه داد: در جریان سفر اول و دوم رییس‌جمهور و اعضای هیأت دولت به استان نیز برای ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان اعتبار قابل توجهی به استان اختصاص داده شد.

وی ایجاد اشتغال برای تحصیل‌کردگان دانشگاهی را از کارویژه‌های پارک علم و فناوری عنوان کرد و گفت: هر چه بتوان از فعالیت‌های دانش‌بنیان حمایت کرد به همان میزان در رونق تولید و اشتغال گام برخواهیم داشت.

استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان، تصریح کرد: در دانشگاه‌ها، شهرک‌های صنعتی و شهرستان‌ها فضای فیزیکی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شود.

حیدری افزود: استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در ارتقای شاخص‌های توسعه استان به‌ جد مدنظر قرار گیرد.

وی بهره‌گیری از توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه گیاهان دارویی، تسریع در تکمیل زیرساخت‌های توسعه فناوری در استان، جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و تقویت پیوند بین پارک، دانشگاه و نخبگان را از مهمترین مصوبات این نشست اعلام کرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری همچنین تاکید کرد: دستگاه‌های اجرایی استان نیز باید اقلام مورد نیاز و مصرفی خود را از شرکت‌های دانش‌بنیان تامین و خریداری و بانک‌ها نیز با پرداخت تسهیلات از فعالیت‌های دانش‌بنیان حمایت کنند.

به گزارش ایرنا، در این نشست مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان نظرات و تسرشبح ظرفیت های دستگاهی خود در راستای توسعه فعالیت‌های دانش بنیان در استان پرداختند.

در پایان این نشست نیز زمینی به مساحت ۲ هزار مترمربع و با سرمایه‌گذاری هفت هزار میلیارد ریال برای توسعه فیزیکی فعالیت‌های دانش‌بنیان در استان کلنگ‌زنی شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha