رایزنان علمی اولویت‌های پژوهشی و فناوری کشور را در تعاملات لحاظ کنند

تهران- ایرنا- معاون پژوهشی وزیر علوم گفت: رایزنان علمی اولویت‌های پژوهشی و فناوری کشور را در تعاملات خود با دانشگاه‌ها و مراکز علمی دنیا لحاظ کنند.

به گزارش گروه علم و آموزش ایرنا از وزارت علوم، پیمان صالحی در نشست سالیانه رایزنان علمی و سرپرستی دانشجویان ایرانی خارج از کشور در محل وزارت علوم گفت: یکی از برنامه‌های اصلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری موضوع دیپلماسی علمی است که دانشمندان ما می‌توانند فعالیت‌های بسیار خوبی را در سطوح مختلف منطقه‌ای و بین‌المللی داشته باشند.

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه رایزنان علمی با توجه به آشنایی که نسبت به منطقه مستقر دارند به خوبی می‌توانند مسیر ارتباطات بین‌المللی را هموار سازند؛ تصریح کرد: خوشبختانه رایزنان علمی کشور با توجه به تجربه علمی و تلاش جهادی که دارند و نیز جوان‌گرایی، به خوبی انتخاب شده‌اند و امید می رود این مختصات منجر به تحقق اهداف عالی شود.

وی افزود: رایزنان می توانند در تبادل اساتید و دانشجویان در حوزه‌های پژوهشی، افزایش تعاملات با کشورهای هدف از طریق ارائه فرصت‌های کوتاه مدت و بلند مدت و اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک نقش مهمی ایفا کنند.

رایزنان علمی اولویت‌های پژوهشی و فناوری کشور را در تعاملات لحاظ کنند

صالحی اظهار کرد: اولویت‌های بسیار زیادی در کشور همچون حوزه، انرژی، کوانتوم، محیط زیست، هوش مصنوعی و ... وجود دارد که رایزنان علمی می‌توانند در آن‌ها ظرفیت‌آفرین باشند، بنابراین باید به آن حوزه‌ها توجه ویژه داشته باشیم و با استفاده از تعاملات علمی و نیروی انسانی خود را به جایگاه مطلوب برسانیم.

معاون پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اینکه برای برگزاری طرح‌های پژوهشی مشترک میان چند کشور می‌توانیم از ظرفیت رایزنان علمی استفاده کنیم؛ ادامه داد: رایزنان علمی می‌توانند توانمندی‌های کشور ایران را در عرصه جهانی به منصه ی ظهور و بروز برسانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha