۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۴۸
کد خبرنگار: 877
کد خبر: 85488820
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

بارندگی‌ها در خلخال ۱۵ درصد افزایش یافت

۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۴:۴۸
کد خبر: 85488820
بارندگی‌ها در خلخال ۱۵ درصد افزایش یافت

اردبیل _ ایرنا _ رئیس اداره هواشناسی خلخال گفت: بارندگی‌های سال زراعی جاری این شهرستان در مقایسه با میانگین بارندگی سال گذشته و دوره بلندمدت این شهرستان ۱۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

غلامرضا گلمرادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تا پایان اردیبهشت ماه جاری ۳۶۲.۷ میلی‌متر بارندگی در خلخال ثبت شده است این در حالی است که در سال زراعی گذشته میزان بارش‌ها ۳۱۵.۳ میلی‌متر بوده و متوسط بارش‌های دوره بلند مدت هم ۳۱۵.۵ میلی‌متر بوده است.

رئیس اداره هواشناسی شهرستان خلخال اضافه کرد: میانگین دما از ابتدای سال زراعی تا پایان اردیبهشت سال جاری ۶.۹ درجه سانتی‌گراد و میانگین دمای بلند مدت خلخال ۴.۷ درجه سانتی‌گراد بوده است ، این اختلاف دما نشان دهنده افزایش ۲.۲ درجه‌ای دمای هوا در این شهرستان طی این مدت است.

گلمرادی ادامه داد: همچنین در فروردین ماه سال جاری ۴۸.۱ میلی‌متر بارندگی در این شهرستان ثبت شد و این در حالی است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته ۳۸.۴ میلی‌متر بوده است.

رئیس اداره هواشناسی خلخال با بیان اینکه میانگین بلند مدت بارش‌های فروردین ماه شهرستان خلخال ۵۴.۳ میلی‌متر بوده است، گفت: بارندگی‌های فروردین ماه امسال نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد و نسبت به میانگین بلندمدت ۱۱ درصد کاهش نشان می‌دهد.

وی افزود: میزان بارندگی اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳ شهرستان خلخال ۸۶.۴ میلی‌متر است که این میزان نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۴۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha