۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 1278
کد خبر: 85488516
T T
۳ نفر

برچسب‌ها

میانگین بارندگی‌ها در زنجان به ۲۴۹ میلیمتر رسید

۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۵۹
کد خبر: 85488516
میانگین بارندگی‌ها در زنجان به ۲۴۹ میلیمتر رسید

زنجان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی استان زنجان گفت: میانگین بارندگی در این استان طی سال آبی جاری( اول مهرماه تاکنون ) به ۲۴۹ میلیمتر رسید.

محمدرضا رحمان‌نیا روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میانگین بارندگی ها در استان نسبت به متوسط بارش های سال گذشته یک درصد و نسبت به میانگین بلند مدت ۱۱ درصد کاهش دارد.

وی با تاکید بر لزوم صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف در بخش های مختلف، اظهار داشت: در سومین سال پیاپی کاهش بارندگی به سر می بریم و این وضعیت نشان دهنده قرار گرفتن در شرایط تنش آبی است.

رحمان نیا یادآور شد: برای گذر از این وضعیت باید برای همه بخش ها به خصوص بخش کشاورزی که بیشترین میزان مصرف آب را دارد، تدابیر لازم اندیشیده شود.

مدیرکل هواشناسی استان زنجان تصریح کرد: در بارندگی های چند روز اخیر بیشترین میزان با ۱۴.۵ میلیمتر به زنجان اختصاص داشت و شهرستانهای خرمدره با ۱۲.۷ میلیمتر و ابهر با ۱۰.۲ میلیمتر در ردیف‌های بعدی قرار گرفتند.

استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که کارشناسان حرفه‌ای در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و در چهار ایستگاه دیگر طی ۱۲ ساعت مستقر هستند.

داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha