۵ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1239
کد خبر: 85488490
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

فراز کمالوند: از صنعت‌نفت نمی‌روم/ به داد تیمهای نفتی برسید

آبادان - ایرنا - سرمربی تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان با بیان اینکه به قرارداد یک و نیم ساله‌ با این تیم پایبند است گفت: مجلس قوانین عدم حمایت از تیم‌های نفتی در لیگ برتر را تصحیح کند و به داد این تیم‌ها برسد.

فراز کمالوند روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بازی بسیار سختی برابر شمس آذر داشتیم و با اینکه ۲ بار از این تیم عقب افتادیم توانستیم یک امتیاز کسب کنیم.

وی افزود: قبل از آمدنم به تیم صنعت‌نفت این تیم ۱۱ ماه در خانه پیروز نشده بود ولی در ۶ بازی گذشته این تابو شکسته شد و هشت امتیاز برابر حریفان کسب کردیم.

سرمربی تیم فوتبال صنعت‌نفت آبادان با بیان اینکه شانس ماندن این تیم در لیگ برتر ضعیف است، گفت: به‌دلیل نتایج ضعیف صنعت نفت فاصله زیادی با تیم‌های بالای خود دارد و این تساوی‌ها کار را برای ما در نمی‌آورد و شانس زیادی برای ماندن در لیگ برتر نداریم.

کمالوند بیان کرد: در ۲ بازی باقی مانده باید پیروز شویم و دیگر تیم‌هایی که خطر سقوط دارند نباید امتیاز کسب کنند و به نوعی سرنوشت دیگر دست خودمان تنها نیست از ابتدای فصل آنقدر تیم امتیاز از دست داد تا امروز کارمان به اما و اگر بکشد.

وی با انتقاد از قانون مصوب شده برای وزارت نفت در مجلس برای حمایت نکردن از تیم های نفتی افزود: چگونه است که سایر تیم‌ها مانند سپاهان، گلگهر، مس رفسنجان، فولاد، استقلال خوزستان از منابع دولتی برای تامین خود استفاده می‌کنند ولی تیم‌های نفتی اجازه استفاده از این منابع را ندارند.

سرمربی صنعت‌نفت آبادان گفت: به چه دلیل تیم‌های نفتی در لیگ دسته اول اجازه استفاده از منابع مالی وزارت نفت را دارند ولی در لیگ برتر این اجازه به آنها داده نمی‌شود؛ تیم‌های نفتی در لیگ دسته اول سرمایه گذاری می‌کنند تا به لیگ برتر صعود کنند اما در لیگ برتر حق استفاده از منابع مالی را ندارند که واقعا این قانون جای سوال دارد.

کمالوند اظهار کرد: آبادان با داشتن بزرگترین پالایشگاه خاورمیانه که بخش عمده‌ای از ثروت کشور را تامین می‌کند باید تیم شهرش با مشکل مالی روبه‌رو باشد، حق مردم آبادان این نیست و امیدواریم مجلس با تصحیح قانون به داد تیم‌های نفتی برسد.

وی افزود: بازیکنان ما پایین‌ترین میزان قرارداد را بین تیم‌های لیگ برتری دارند و با این وجود در پرداخت آن هم با مشکل مواجه هستیم، باشگاه در این فصل فقط ۴۵ درصد از قرارداد بازیکنان را پرداخت کرده در صورتی که سایر تیم‌ها بالای ۷۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت کردند.

وی گفت: ۱۵ بازیکن ما قرارداد زیر ۱۰ میلیارد ریالی منعقد کردند که قطعا هیچ تیمی در لیگ برتر و حتی لیگ دسته اول با چنین قراردادی ازیکن جذب نکرده است.

کمالوند بیان کرد: آبادان تنها شهری در ایران است که رنگ دیگری در آن معنی ندارد، مردم آبادان عاشق تیم شهرشان هستند و با توجه به شرایط اقلیمی حق آنها چنین شرایطی نیست، صنعت‌نفت تنها دلخوشی مردمی است که هشت سال برابر دشمن ایستادند و اکنون این دلخوشی آنها در حال تضعیف شدن است.

سرمربی تیم صنعت‌نفت با قدردانی از هواداران آبادانی گفت: به قراردادم با تیم صنعت‌نفت پایبند هستم و حتی اگر تیم سقوط کرد در این تیم خواهم ماند تا در کمترین زمان ممکن تیم را به لیگ برتر بازگردانیم.

وی افزود: پالایشگاه در دل آبادان است و مسائل زیست محیطی به ضرر مردم آبادان است و مردم در طول سال بوی گاز استشمام می‌کنند اما کمک‌ها به جای دیگر ارائه می‌شود.

کمالوند اظهار کرد: هلدینگ خلیج فارس برای استقلال و تیم‌های دیگر هزینه می‌کند ولی کمکش به تیم صنعت‌نفت نمی‌رسد، این اجحاف در حق مردم آبادان است.

وی گفت: یک قانون به غلط در چند سال پیش مصوب شد ولی قرار نیست پافشاری به ادامه ارائه این روش اشتباه داشته باشند، مجلس و دولت کمک کنند تا مردم آبادان به حقشان برسند.

تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در پایان هفته بیست و هشتم لیگ برتر با ۲۱ امتیاز در رده شانزدهم جدول رده بندی مسابقات لیگ برتر قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha