پیام حضور مردم در مراسم تشییع شهید خدمت؛  باید راه آیت الله رئیسی ادامه یابد

تهران- ایرنا- منتخب مردم اهواز در مجلس دوازدهم گفت: مردم با حضور با شکوه و کم نظیر در تشییع تاریخی آیت الله رئیسی به مسئولان گوشزد کردند که باید راه ایشان ادامه یابد.

مجتبی یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا، با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکرهای شهدای خدمت، گفت: مردم با حضور پرشور و کم نظیرشان در مراسم تشییع و بدرقه شهدای خدمت قدردانی خود را از زحمات بی‌شائبه شهید آیت الله رئیسی و همراهانش به نمایش گذاشتند.

وی اظهار کرد: نمونه این حضور پرشور و گسترده مردم در مراسم تشییع و بدرقه شهدای خدمت را تنها می‌توان در مواردی همچون تشییع و بدرقه شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای ابتدایی انقلاب مشاهده کرد.

منتخب مردم اهواز در مجلس دوازدهم افزود: این حضور گسترده و پرشور نشان می‌دهد که مردم قدردان زحمات مسئولان خدوم هستند و قدردانی خود را به نمایش می‌گذارند.

یوسفی با بیان اینکه ناراحتی و غم مردم و همچنین حضور پرشور آنها در مراسم تشییع شهدای خدمت نه به خاطر از دست دادن یک مقام سیاسی در جایگاه ریاست جمهوری بلکه به خاطر از دست دادن یک خادم پرورش یافته در نظام ولایی است، تاکید کرد: بعد از شهید رجایی و شهید بهشتی و دوران ریاست جمهوری مقام معظم رهبری تقریباً می‌توانم بگویم که تنها آقای رئیسی بود که در دوران ریاست جمهوری‌اش به دنبال جنجال آفرینی نبود و هدف او ایجاد آرامش در جامعه بود.

وی خاطر نشان کرد: شهید آیت‌الله رئیسی، هم در برنامه‌های انتخاباتی خود مظلوم بود و هم در دوران ریاست جمهوری و هدفش تنها ایجاد فضایی آرام در جامعه بود.

منتخب مردم اهواز در مجلس دوازدهم افزود: ملت ایران و همه آزادگان جهان به خاطر از دست دادن نه یک شخصیت سیاسی، بلکه یک شخصیت خدوم و خادم مردم اندوهگین هستند، البته شهید رئیسی به اجر زحمات خود رسید و آنچه که ماند غمی است که برای ما سایر آزادگان جهان باقی ماند.

یوسفی خاطرنشان کرد: راه شهید جمهور باید ادامه یابد، شهید رئیسی صادقانه به مردم خدمت می‌کرد و تمام تلاش خود را در این مسیر به‌ کار گرفت.

به گزارش ایرنا، بالگرد حامل خادم الرضا (ع) شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی روی رودخانه ارس در مرز مشترک با جمهوری آذربایجان، در محدوده شهرستان ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و در منطقه جنگلی دیزمار بین روستای اوزی و پیر داوود سقوط کرد.

حجت الاسلام آل هاشم نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سیدمهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و سه نفر کادر پروازی، دیگر سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند که همگی به شهادت رسیدند.

آیین تشییع پیکر این شهدا صبح روز سه شنبه اول خرداد در تبریز برگزار شد و پس از انتقال پیکر مطهر آنان به تهران و استقبال رسمی در فرودگاه مهرآباد، برای زیارت به قم برده شد؛ شامگاه سه شنبه آیین وداع با شهدای خدمت با حضور پرشور و گسترده مردم تهران در محل مصلای بزرگ امام خمینی برگزار شد؛

مراسم تشییع شهدای خدمت نیز از صبح روز چهارشنبه دوم خرداد با حضور جمع زیادی از مردم، رؤسای قوای سه گانه، مقامات، مسئولان کشوری و لشکری با قرائت آیاتی از قرآن مجید در دانشگاه تهران آغاز شد و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دانشگاه تهران بر پیکر رئیس‌جمهور شهید و شهدای خدمت نماز اقامه کردند.

پس از اقامه نماز، پیکر آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» رئیس جمهور، «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه، آیت‌الله «سید محمدعلی آل‌هاشم» نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، «مالک رحمتی» استاندار آذربایجان شرقی، «سید مهدی موسوی» سرتیم حفاظت رئیس جمهور و سه نفر از تیم پرواز از دانشگاه تهران به سمت میدان آزادی بر دستان مردم خداجو تشییع شد.

سوم خرداد ماه، پیکر خادم الرضا(ع) شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران با مشایعت تاریخی ملت ایران در خطه خورشید و در مشهدالرضا، شهر شهادت، در رواق «دارالسلام» حرم علی بن موسی الرضا(ع) و در آغوش سلطان مهربانی‌ها و ضامن آهو به خاک سپرده شد و آرام گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha