۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

تهران -ایرنا- بسته اخبار اجتماعی ایرنا در پنجم خرداد به ، سید شهیدان خدمت پرچمدار فسادستیزی، حمایت از خانواده زندانیان،ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان، ابتلای بیش از ۳۰ درصد ایرانی‌ها به کبد چرب، ابلاغ تعرفه مراکز مشاوره خانواده قوه قضاییه،تامین ۲ میلیارد دلار ارز برای دارو، ارسال ماهانه پیامک اطلاعات بیمه‌ای، ضرورت افزایش چهار برابری مالیات سیگار و آخرین جایزه‌ای که رئیس جمهور داد، پرداخته است.

در بسته خبری پیش رو مهمترین اخبار ۲۴ ساعت گذشته را باهم مرور می‌کنیم ،امروز سرویس جامعه خبرگزاری ایرنا با اخبار مختلفی از حوزه اجتماعی ایران همراه بود که گزیده این اخبار را می‌توانید در ادامه بخوانید.

قاب‌های بی‌تکرار؛ آخرین جایزه‌ای که رئیس جمهور داد

آیت الله رئیسی یک روز قبل از حادثه بالگرد و درجه رفیع شهادت، با حضور در اختتامیه دومین جایزه ملی جوانی جمعیت، جایزه برگزیدگان را اهدا کرد؛ حضوری که با قلب و روح حاضران عجین شده و از آن روز به عنوان تاریخ عطفی در زندگی خود یاد می کنند و قاب‌های بی‌تکراری از این حضور به یادگار گذاشته‌اند.

شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه درست یک روز پیش از سانحه دلخراش سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهانش در ارتفاعات آذربایجان شرقی، برگزیدگان دومین جایزه ملی جوانی جمعیت برای آیین اختتامیه این رویداد با سخنرانی آیت الله سید ابراهیم رئیسی در محل سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی گردهم آمدند؛ حضوری که می توان آن را آخرین برنامه رسمی با حضور شهید خدمت عنوان کرد؛ حضوری که به گفته یکی از برگزیدگان این جایزه؛ تلفیق آن با حادثه غمبار شهادت رئیس جمهور بهتی عجیب و داغی سنگین بر دل خانواده‌های حاضر در این مراسم گذاشت.

خانم اعظم موسایی که در رویداد دومین جایزه جوانی جمعیت که در دولت سیزدهم پایه آن نهاده شد، توانست رتبه نخست بخش خانواده را دریافت کند؛ او در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه ایرنا به تشریح حضور در این رویداد و دریافت جایزه از شخص رئیس جمهور پرداخت؛ او که با شنیدن نام آقای رئیسی، گریه امانش را بریده بود، می‌گوید: «کاش آن روز به این اختتامیه نمی رفتم و از نزدیک با این مرد نورانی و با ابهت برخورد نمی کردم».ادامه گزارش را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

سید شهیدان خدمت؛ پرچمدار فسادستیزی

«مبارزه با فساد و فسادستیزی» از اصلی‌ترین محورهای مورد تاکید شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی چه در دوران تصدی به عنوان رئیس عدلیه و چه در منصب ریاست جمهوری بود و مبارزه با این پدیده مسموم و شوم، گویی مَنشی بود که همواره سرلوحه اقدامات و پیگیری‌های این شهید والامقام در طول دوران خدمت از او به یادگار باقی مانده است.

دوران ریاست آیت الله سید ابراهیم رئیسی در قوه قضاییه و اقداماتی که از سال ۱۳۹۷ تا ۱۴۰۰ در قوه قضاییه انجام شد، مطابق با آنچه رهبر معظم انقلاب تاکید داشتند و در سند تحول قضایی نیز به آن اشاره شده بود، حاکی از اقدامات جهادی در زمینه مقابله با فساد بود.

رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب شهید آیت الله رئیسی هشت توصیه مهم خطاب به رئیس قوه قضاییه بیان کردند که دو مورد از آن به طور مشخص به مقوله مبارزه با فساد اشاره داشت. رهبر فرزانه انقلاب خطاب به آیت‌الله رئیسی توصیه کردند «در همه‌ فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.» همچنین «عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. سلامت قضات و پاکیِ دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اوّل برای همه توفیقات شما است. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاه‌ها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.»ادامه خبر را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد

معاون برنامه‌ریزی اداره کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: ۲ میلیارد دلار ارز برای دارو به همت شهید رئیسی در سال گذشته تامین شد.

ناصر هیراد افزود: بر اساس گزارش بانک مرکزی میزان ارز تأمین شده حوزه دارو در سال گذشته دو میلیارد دلار بوده است.

وی، با اشاره به میزان تخصیص و تأمین ارز به تفکیک گروه کالایی در سال ۱۴۰۲، گفت: در حوزه دارو، ماده اولیه دارویی و ملزومات دارویی، بر اساس گزارش بانک مرکزی میزان تخصیص ارز ۲.۳ میلیارد دلار ارز ترجیحی، حدود ۳۰۰ میلیون دلار ارز نیمایی و در مجموع ۲.۶ میلیارد دلار بوده است.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

ارسال ماهانه پیامک اطلاعات بیمه‌ای به شاغلان کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی از آغاز اجرای طرح اطلاع‌رسانی ماهانه از طریق ارسال پیامک به بیمه‌شدگان شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون تأمین‌اجتماعی خبر داد.

میرهاشم موسوی گفت: این طرح با هدف افزایش شفافیت، اطلاع بیمه‌شدگان از حقوق خود همچنین حمایت از حقوق بیمه‌ای کارگران از سوی سازمان تأمین‌اجتماعی اجرا شده تا سه موضوع مهم دستمزد مبنای کسر حق بیمه، تعداد روزهای کارکرد در ماه و عناوین شغلی به‌صورت ماهانه به اطلاع بیمه‌شدگان برسد.

وی ادامه داد: درصورتی‌که بیمه‌شده مغایرتی در اطلاعات دریافتی مشاهد کند، می‌تواند با مراجعه به شعب سازمان یا سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی به نشانی es.tamin.ir اعتراض خود را ثبت کند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

بسته حمایتی از تولیدکنندگان ارائه می‌شود

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: با نگاه مثبت دولت سیزدهم، بسته حمایت از تولیدکنندگان به مناسبت هفته تولید و تجارت در اختیار این قشر قرار می‌گیرد.

انسیه خزعلی در نشستی با بانوان تولیدکننده، صنعتگر و بازرگان کشور ضمن تسلیت شهادت آیت الله رئیسی و هیات همراه، از خداوند خواست که در پی این حادثه به مردم کشور صبر و آرامش عطا کند.

وی با اشاره به مشکلات و موضوعات زنان در زمینه تولید و صادرات اظهار داشت: گاهی با یک تغییر در دستور العمل و آیین‌نامه، مشکلات بسیاری از تولیدکنندگان رفع و گره‌ها باز می‌شود و شاهد سرعت بیشتری در تولید خواهیم بود.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

مالیات سیگار چهار برابر افزایش یابد/سیگار الکترونیکی قاچاق است

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیش از ۵۰ هزار مرگ در سال ناشی از استعمال دخانیات در کشور است، گفت: باید مالیات سیگار چهار برابر افزایش یابد زیرا بسیار زیان آور بوده و خانمان‌سوز است.

حسین فرشیدی در نشست خبری هفته ملی بدون دخانیات( ۵ تا ۱۱ خرداد) که در ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، ضمن عرض تسلیت شهدای خدمت افزود: بیش از ۵۰ هزار مرگ در سال ناشی از استعمال دخانیات در کشور است و میلیاردها دلار صرف درمان بیماری های ناشی از مصرف مواد دخانی می شود.

وی اظهار داشت: باید مالیات سیگار چهار برابر افزایش یابد زیرا بسیار زیان آور بوده و خانمان‌سوز است، متاسفانه برخی افراد تحت عنوان صنایع دخانیات باید مالیات زیاد بپردازند.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

تعرفه مراکز مشاوره خانواده قوه قضاییه ابلاغ شد

رئیس قوه قضاییه تعرفه مراکز مشاوره خانواده تحت نظارت این قوه را که بنا به پیشنهاد مرکز وکلا تدوین شده است، برای اجرا ابلاغ کرد.

بر اساس ابلاغیه حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای، در اجرای تبصره ۴ ماده ۵۹ دستورالعمل نحوه تشکیل و فعالیت مراکز مشاوره خانواده و بنا به پیشنهاد رئیس مرکز وکلا ، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده قوه قضائیه، دستورالعمل مذکور به شرح زیر اصلاح و تبصره‌های آن ابقا می‌گردد.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان


بیش از ۳۰ درصد ایرانی‌ها کبد چرب دارند/آثار مخرب داروهای لاغری و چاقی بر دستگاه گوارش

رئیس انجمن متخصصان گوارش و کبد ایران از ابتلای بیش از ۳۰ درصد افراد جامعه به کبد چرب خبر داد و گفت: داروهای لاغری و چاقی برای دستگاه گوارش مضر است، زیرا داروهای چاقی حاوی کورتون و لاغری حاوی آمفتامین بوده و پودرهای بدنسازی نیز به گوارش و کلیه آسیب می زنند.

فرهاد زمانی در یک نشست خبری که به مناسبت هفته سلامت گوارش (۵ تا ۱۱ خرداد) در محل انجمن برگزار شد، افزود: کبد چرب نمادی از جسم ناسالم مانند بروز دیابت، فشار خون بالا و غیره است در حالی که با تغییر سبک زندگی مانند ورزش، لاغری، رژیم غذایی درست می توان جلوی آن را گرفت.ادامه خبر را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

خانواده زندانیان؛ قربانیانی که به گناه ناکرده تاوان می‌دهند

خانواده زندانیان محکومان بی‌گناهی هستند که بیش از فرد زندانی تاوان گناه ناکرده خود را پس می‌دهند و با توجه به شکنندگی و آسیب‌پذیری، بیشتر در معرض انواع آسیب‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و مخاطرات قرار دارند، از اینرو در تقویم رسمی کشور روز پنجم خرداد با عنوان «نسیم مهر» برای حمایت از خانواده زندانیان نامگذاری شده است.

زمانی که فردی زندانی می‌شود، خانواده او با انبوهی از مشکلات مواجه می‌شود که خود در ایجاد آن نقشی ندارد؛ این موضوع می‌تواند در نبود چتر حمایتی از سوی جامعه، آسیب‌های متعدد اجتماعی، فرهنگی، روان‌شناختی و اقتصادی برای همسر و فرزندان زندانیان را رقم بزند که دامنه آن در بسیاری از مواقع از جرم اصلی گسترده‌تر می‌شود. چه‌بسا فرد مجرم در زندان از امکانات مناسب برخوردار باشد اما خانواده او به دلیل نبود امکانات و بی‌توجهی، درمعرض انواع آسیب‌ها قرار می‌گیرند.

بارها مسئولان عالی قضایی به اصل تفکیک حساب زندانی و مجازات او با خانواده‌اش تاکید دارند و رئیس قوه قضاییه نیز درباره مشکلات خانواده های زندانیان معتقد است که با ایجاد ساز و کار برای کاستن مشکلات زندانی و خانواده اش اقدام شود چرا که بعضی اوقات خانواده زندانی واقعا مقصر نیست و باید کاری کرد علاوه بر نگرانی که بابت حبس عزیزش دارد درگیر مشکلات دیگری نشود.ادامه این گزارش را اینجا بخوانید.

۲ میلیارد دلار ارز برای دارو تامین شد/ ارائه بسته حمایتی به تولیدکنندگان

اگر قصد دنبال کردن اخبار گروه جامعه ایرنا به صورت کامل در حوزه‌هایی مانند محیط زیست، زنان و خانواده، رفاه و تأمین اجتماعی، حقوقی و قضایی، آموزش و پرورش، بهداشت و سلامت، هلال احمر، اورژانس، انتظامی و حوادث، بهزیستی، مسائل و آسیب‌ها و مدیریت بحران را دارید، پیشنهاد می‌کنیم هر روز سری به این سایت‌ https://www.irna.ir/service/society بزنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha