وزیر کشور: خواسته مردم آذربایجان‌شرقی انتصاب استانداری مثل «رحمتی» است

مراغه- ایرنا- وزیر کشور گفت: خواسته مردم آذربایجان شرقی هر جا باهم بودیم این بوده که استانداری بعدی مثل مالک رحمتی باشد.

احمد وحیدی روز جمعه در حاشیه مراسم تشییع شهید مالک رحمتی، استاندار آذربایجان شرقی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: هر کدام از مردمی که در این مراسم تشییع حضور دارند، در کنار اظهار لطف و محبت نسبت به این شهید بزرگوار، می‌خواهند استاندار بعدی نیز همانند شهید مالک رحمتی باشد.

وی افزود: شهید رحمتی در کمتر چهار ماه توانست چنین جایگاهی در دل مردم پیدا کند و این موضوع جز در سایه روحیه خدمت، تواضع، همدلی و همپایی با درد و آلام مردم نبوده است.

وی ادامه داد: شهید رحمتی در این مدت کم، به بیشتر خانواده شهدا و بیمارستان‌ها سر زد و تداوم آن نیز جزو برنامه‌هایش بود که نشان از مردمی بودن او است.

وحیدی گفت: این موارد تنها گوشه‌ کوچکی از روحیات خدمتگزاری شهید مالک رحمتی بود.

به گزارش ایرنا، پیکر مطهر اولین استاندار شهید آذربایجان‌شرقی ساعت ۱۰ امروز از میدان استاد کریمی به سمت میدان عبدالقادر مراغه‌ای و میدان ۲۲ بهمن (اوقاف)تشییع و برای خاکسپاری در فاصله نزدیک با مزار شهید «حمید محمدی درخشی»، به گلشن زهرا (س) انتقال و به خاک سپرده شد.

شهید «مالک رحمتی» که سوم بهمن سال ۱۴۰۲ به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی معرفی شده بود، روز یکشنبه مصادف با ۳۰ اردیبهشت ماه و همراه با سید محرومان و هشتمین رییس‌جمهور کشورمان و جمعی دیگر از شهدای راه خدمت به درجه رفیع شهادت نایل شد.

شهید «رحمتی» متولد اول فروردین ۱۳۶۱ در مراغه، دانش‌آموختهٔ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه امام صادق(ع) و دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی بود و از تیر تا بهمن ۱۴۰۲ نیز به‌ عنوان معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی فعّالیت کرد.

این شهید راه خدمت همچنین از سال ۱۴۰۰ تا تیرماه ۱۴۰۲ قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی بود و سوابق اجرایی دیگری چون مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، عضو هیئت امنا و رییس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس، عضو هیئت مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر و مسئولیت در سطوح مدیریتی وزارت کشور و اتاق بازرگانی ایران را در کارنامه خود داشت.

شهید «رحمتی» یک دختر ۱۳ ساله به نام «هلما» دارد که در کلاس هفتم تحصیل می‌کند؛ «علی»، فرزند دوم شهید رحمتی است که در کلاس دوم ابتدایی درس می‌خواند و فرزند سومش «سلما» چهار ساله است.

این روزها تصویر علی که بر دوش پدرش قرار دارد، در شبکه‌های اجتماعی و برخی از سایت‌های خبری دست به دست می‌شود و اشک را بر چشمان ملت ایران جاری می‌سازد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha