ترافیک سنگین در مسیر منتهی به محل خاکسپاری شهید «رحمتی»

مراغه- ایرنا- مردم شهر حسینی مراغه که در آیین تشییع پیکر شهید «مالک رحمتی» حسین‌گویان به عزاداری پرداخته و با آرمان‌های شهدا و امام شهدا تجدید بیعت کرده بودند، پس از آیین تشییع، فوج‌فوج به سمت محل خاکسپاری در گلشن زهرا (س) روانه شدند و ترافیک سنگین در این مسیر ایجاد شد.

به گزارش ایرنا ترافیک سنگین این مسیر طی ظهر روز جمعه در حدی است که عده‌ای با پای پیاده تلاش دارند تا خودشان را به گلشن زهرا (س) برسانند و برخی دیگر با سوار شدن پشت وانت‌بارها برای رسیدن به آیین خاکسپاری امیدوار هستند.

ترافیک سنگین در مسیر منتهی به محل خاکسپاری شهید «رحمتی»
برخی ازمردم مسیر چندکیلومتری میدان اوقاف تا گلشن زهرا(س) مراغه را پای پیاده طی می‌کنند

این در حالی است که گلشن زهرا (س) نیز مملو از جمعیت عزادار بوده و برگزاری آیین خاکسپاری و پراکنده شدن این جمعیت امکان دارد چندین ساعت به طول بیانجامد.

مسئولان کشوری و استانی نیز از یک سو به دلیل طولانی شدن مدت زمان برگزاری آیین تشییع و فرارسیدن زمان اقامه نماز جمعه و از سوی دیگر در پی ازدحام جمعیت، از حضور در آیین خاکسپاری خودداری کردند و پای منبر آیت‌الله محمدتقی پورمحمدی حاضر شدند.

به گزارش ایرنا آیین تشییع پیکر شهید «مالک رحمتی» در زادگاهش مراغه با حضور تاریخی مردم شهیدپرور و قدردشناس این شهرستان برگزار شد و وزیر کشور جمهوری اسلامی در این آیین سخنرانی، و «میثم مطیعی» نیز برای حاضران مداحی کرد.

شهید «مالک رحمتی» که سوم بهمن سال ۱۴۰۲ به عنوان استاندار آذربایجان‌شرقی معرفی شده بود، روز یکشنبه مصادف با ۳۰ اردیبهشت ماه و همراه با سید محرومان و هشتمین رییس‌جمهور کشورمان و جمعی دیگر از شهدای راه خدمت به درجه رفیع شهادت نایل شد.

شهید «رحمتی» متولد اول فروردین ۱۳۶۱ در مراغه، دانش‌آموختهٔ کارشناسی ارشد حقوق خصوصی از دانشگاه امام صادق(ع) و دکترای حقوق خصوصی از دانشگاه خوارزمی بود و از تیر تا بهمن ۱۴۰۲ نیز به‌ عنوان معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس سازمان خصوصی‌سازی فعّالیت کرد.

این شهید راه خدمت همچنین از سال ۱۴۰۰ تا تیرماه ۱۴۰۲ قائم‌مقام تولیت آستان قدس رضوی بود و سوابق اجرایی دیگری چون مدیرعامل سازمان اقتصادی رضوی، عضو هیئت امنا و رییس بنیاد بهره‌وری موقوفات آستان قدس، عضو هیئت مدیره و قائم‌مقام مدیرعامل سازمان اقتصادی کوثر و مسئولیت در سطوح مدیریتی وزارت کشور و اتاق بازرگانی ایران را در کارنامه خود داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha