پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت، محبوب بودن نظام در بین دل‌ها است

تهران- ایرنا- خطیب نماز جمعه تهران گفت: پیام تشییع باشکوه شهدای خدمت در شهرهای مختلف کشور، محبوب بودن این نظام در بین دل‌ها است؛ بیعت با نظام اسلامی، سپاس از خدمتگذاران، وحدت و همدلی، موفقیت دیپلماسی کشور و ولایت‌مداری، بخشی از پیام حضور میلیونی مردم در این مراسم بود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله سید احمدخاتمی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، با تسلیت شهادت شهدای خدمت اظهار داشت: شهید آل هاشم بسیار دل‌ها را به یکدگیر نزدیک کرد و ۸۰۰ هزار نفر در آذربایجان شرقی برای انتخابات خبرگان رهبری به ایشان رای دادند که نشانه جایگاه ایشان است. همچنین حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه‌ای در تراز جمهوری اسلامی ایران بود و در مدت جنایت رژیم صهیونیستی در غزه، در دفاع از غزه، گویی وزیر خارجه مردم فلسطین بود.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی از دیگر شهدای خدمت گفت: مدت مسوولیت ایشان چند ماه بیشتر نبود ولی در مراسم معارفه گفت افتخار می‌کنم فرزند کارگر هستم.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری درباره آیت الله رئیسی اظهار داشت: رهبر انقلاب با بهترین تعابیر ایشان را ستودند؛ خادم الرضا، عالم، مجاهد، باکفایت، انسان بزرگوار، فداکار، رییس جمهور مردمی، پرتلاش، بی وقفه در خدمت مردم، رئیسی عزیز خستگی نمی شناخت و اینکه آزردگاهی‌هایش از ناسپاسی و طعنه بدخواهان مانع تلاشش برای پیشرفت امور کشور و خدمت به مردم نشد.

وی ادامه داد:  طعنه‌ها به آیت الله رئیسی مانع تلاش ایشان در راه خدمت به مردم نشد؛ در فضای مجازی فقط دشمنان نظام علیه وی فعالیت نمی‌کردند بلکه حتی از برخی دوستان داخل هم طعنه‌ها شنید ولی این بزرگوار، خم به ابرو نیاورد و به خدمت ادامه داد.

بدخواهان نظام بدانند که این نظام محبوب دلها است و خواهد ماند

آیت الله خاتمی تجلیل گسترده از رییس جمهور شهید و سایر همراهان ایشان توسط مردم را حاوی پیام‌های مختلف دانست و گفت: پیام نخست بیعت با نظام اسلامی است. چرا که آیت الله رییسی را با پرچم مقدس جمهوری اسلامی پیچیدند و مردم کشور در شهرهای مختلف تشییع باشکوهی از ایشان داشتند. بنابراین بدخواهان نظام باید بدانند که این نظام محبوب دلها است و خواهد بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران، پیام دوم حضور میلیونی مردم را سپاس از خدمتگذاران عنوان کرد و گفت: البته نه تنها آیت الله رئیسی بلکه در هر دیاری که این عزیزان تشییع شدند، مردم آمدند. در شهر ری مردم یکپارچه حرکت کرده و در تکریم استاندار و امام جمعه آذربایجان شرقی هم سنگ‌تمام گذاشتند.  

وی سومین پیام حضور میلیونی مردم در تشییع شهدای خدمت را پیام وحدت و همدلی برشمرد و افزود: به عنوان چهارمین پیام هم به مسوولان فردا می‌گویم که باید از این اقدام مردم درس گرفت و مسوولان وظیفه خود را انجام دهند و قطعا خداوند آنها را تنها نخواهد گذاشت.  

عضو فقهای شورای نگهبان پنجمین پیام را موفقیت دیپلماسی خارجی کشور نامید و یادآور شد: مسوولان رده بالای حدود ۹۰ کشور جهان برای عرض تسلیت به ایران آمدند یا پیام تسلیت فرستادند. این موضوع سخنان گرانبهای امام راحل را به ذهن متبلور می‌کند که فرمودند پشتیبان ولایت فقیه باشید تا کشور آسیب نبیند. چرا که فوت رییس جمهور در هر کشوری چالش ایجاد می‌کند اما دیدید که در روند امور ایران اسلامی هیچ خللی ایجاد نکرد.

رییس جمهوری در تراز انقلاب و ولایت مدار انتخاب کنید

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه شهدای خدمت فدای نظام شدند، گفت: وظیفه ما این است که راه این عزیزان را دنبال کنیم و در روز هشتم تیرماه طبق قانون، رییس جمهور آینده انتخاب خواهد شد. بدرقه کنندگان شهدای خدمت خود را برای حماسه‌ای دیگر آماده کنند و بکوشند رییس جمهوری در تراز انقلاب، امیدآفرین، ولایت مدار و خستگی ناپذیر انتخاب کنند.

آیت الله خاتمی در ادامه با گرامیداشت حماسه سوم خرداد گفت: حماسه‌ای که دروازه فتوحات دیگر در دفاع مقدس بود و فتح خرمشهر، کمر صدام را شکست. امام فرمود خرمشهر را خدا آزاد کرد. همچنین چهارم خردادماه نیز به پاس قهرمانی‌ها و مقاومت مردم دزفول، روز دزفول نام گرفته و این شهر از ابتدای جنگ تا پایان دفاع مقدس محور مقاومت بود.

وی ادامه داد: ۱۷۶ موشک، ۴۸۹ بمب و راکد، ۵۸۳۱ گلوله توپ به نقاط مختلف شهر دزفول در مدت هشت سال دفاع مقدس توسط رژیم بعثی روی این شهر ریخته شد و ۲۶۰۰ شهید، ۴۰۰ جانباز، ۱۴۷ شهید جاوید الاثر نمونه ای از مقاومت مردم دزفول است که تقدیم انقلاب اسلامی کردند.

خطیب موقت نماز جمعه تهران با اشاره به مصوبه مجلس یازدهم مبنی بر تعطیلی روزهای شنبه به جای پنجشنبه خاطرنشان کرد: در این موضوع از نمایندگان مجلس گله می‌کنم. این تخریب اقتصادی بود؛ چرا که پنجشنبه نیمه تعطیل و جمعه تعطیل است و شنبه هم تعطیل شود در سال جهش تولید زمانی برای تولید نخواهد ماند. البته دشمن این موضوع را می خواهد ولی به فضل خداوند این چنین نخواهد شد.

رییس‌جمهور شهید مصداق «آمنوا» بود

آیت الله خاتمی همچنین در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران اظهار داشت: رییس جمهور فقید ایران مصداق کلمه «آمنوا» در قرآن کریم بود و اگر مراسم تشییع در همه شهرهای کشور برگزار می شد، همه مردم ایران به میدان می‌آمدند.

وی به روایتی از امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: در روایتی امام رضا (ع) به یکی از نزدیکانش فرمود که تقوا پیشه کن، آنچه که ما به آن رسیدیم، با تقوا بود. فردی که تقوا نداشته باشد و مراقب آن نباشد، نه او از ماست و نه ما از او هستیم.

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: دل‌ها به دست خداست و خداوند اگر بخواهد آنها را محبوب دل‌ها می‌کند و افرادی را که از آنها نفرت داشته باشد، منفور دلها قرار می‌دهد.

عضو فقهای شورای نگهبان تاکید کرد: خداوند اگر بخواهد دل‌ها را با هم مانوس می‌کند و دل‌هایی که با یکدیگر قهر هستند، به یکدیگر نزدیک می کند و پیامبر (ص) هم در زمان خویش دل‌ها را به یکدیگر نزدیک کرد.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: محبت را خداوند در دلها قرار می‌دهد و تولد حضرت موسی (ع) خواندنی است. به نحوی که ۷۰ هزار طفل کشته شد تا موسی متولد نشود اما موسی در صندوق در ساحل فرعون لنگر انداخت و مهر او در دل آنها قرار گرفت و همان موسی فرعون‌برانداز شد. این محبت را خداوند در دل آسیه انداخت.

وی ادامه داد: تمام این عزیزانی که در بالگرد به شهادت رسیدند، مصداق کلمه «آمنوا» در قرآن بودند. به ویژه آیت الله رئیسی مصداق این موضوع است. ایشان عاشق امام رضا (ع) بود و اینکه همیشه ذکر می گفت نمونه آمنوا بود و در این مدت برای خدمت به مردم شب و روز نداشت.

آیت الله خاتمی ادامه داد: اگر مراسم تشییع در همه شهرهای ایران اسلامی برگزار می‌شد، همه مردم ایران به میدان می‌آمدند.

وی با اشاره به خبر یکی از خبرگزاری‌های خارجی درباره بدرقه میلیونی رییس جمهور شهید ایران اسلامی گفت: این خبرگزاری گفته بود ایران یکپارچه رئیسی را تشییع کرد. از طرفی این شهدای خدمت عمل صالح انجام دادند و کوله بار آیت الله رئیسی پر از خدمت است.

آیت الله خاتمی تصریح کرد: در هر جای کشور حادثه‌ای رخ می‌داد، رییس جمهور شهید کشور به سرعت خودش را به آن منطقه می‌رساند که نشان دهنده عمل صالح است. آقای رییسی یکی از افرادی بود که مشکلات مردم را حل می‌کرد. 

وی با بیان اینکه محبوب‌ترین افراد در نزد خداوند آنهایی هستند که به بندگان خدا خدمت می‌کنند، گفت: آقای رئیسی در این ۳۳ ماه ریاست جمهوری، شبانه روز به مردم خدمت کرد و آرام نداشت. خداوند هم این محبوبیت را در دل مردم قرار داد.

خطیب موقت نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: وقتی رهبر معظم انقلاب در خواندن نماز بر پیکر این شهدا سه بار فرمودند اللهم انّا لا نعلمُ منهم الا خیرا وانت أعلم بهم منّا، تمام مردم حاضر در نماز زجه زدند. این رسم تجلیل از خدمتگذاران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha