۴ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۳۵
کد خبرنگار: 5342
کد خبر: 85487513
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

تداوم بارش در اغلب مناطق نیمه شمالی کشور/بارش‌ها در شمال غرب شدت می‌گیرد

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی از تداوم بارش باران و وزش باد در اغلب مناطق نیمه شمالی کشور خبر داد و اعلام کرد که با ورود سامانه بارشی از شمال غرب، بارش باران فردا شنبه پنجم خرداد در شمال غرب کشور شدت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز جمعه چهارم خرداد در برخی مناطق مرکز، شرق و شمال شرق کشور، ابرناکی، گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید رخ می‌دهد و به تدریج با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در استان‌های واقع در شمال غرب، مناطقی از استان‌های کرمانشاه، همدان و مرکزی، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران، ابرناکی، رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود. همچنین در سواحل دریای خزر ابرناکی، وزش باد شمالی و بارش باران گاهی رعد و برق انتظار می‌رود.

فردا شنبه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز، سواحل دریای خزر و برخی نقاط واقع در غرب و مرکز کشور ابرناکی و رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود. در شمال آذربایجان غربی و برخی مناطق آذربایجان شرقی بارش شدت خواهد داشت.

یکشنبه گستره بارش در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، سواحل شمالی، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال استان‌های همدان، مرکزی، قم و اصفهان خواهد بود و این سامانه به تدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود.

دوشنبه در شمال آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی، شرق سواحل دریای خزر، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی افزایش ابر و رگبار پراکنده و وزش باد رخ می‌دهد.

سه شنبه در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار مستقر می‌شود و تنها بعد از ظهر با گذر امواج کم دامنه تراز میانی جو در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، رگبار پراکنده و وزش باد انتظار می‌رود.

طی دو روز آینده شرق خلیج فارس، تنگه هرمز، دریای عمان و دریای خزر مواج هستند و از روز شنبه تا چهارشنبه در مناطقی از شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید گاهی گردوخاک پیش بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی همچنین وضعیت جوی امروز پایتخت را صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد و در برخی ساعت‌ها افزایش باد همراه با رگبار و رعد و برق پیش بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۲۶ و کمینه دما ۱۶ درجه خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha