سازمان ملل هفته آینده برای شهید آیت الله رئیسی مجلس یادبود برگزار می‌کند

نیویورک- ایرنا- مجمع عمومی سازمان ملل هفته آینده مراسم گرامیداشت شهیدان آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، حسین امیر عبداللهیان وزیر خارجه و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی را برگزار می‌کند.

به گزارش بامداد جمعه خبرنگار ایرنا از سازمان ملل، مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار است پنجشنبه آینده مجلس گرامیداشت رئیس‌جمهور و وزیر خارحه شهید ایران و سایر شهدای سانحه بالگرد ایرانی را برگزار کند.

«دنیس فرانسیس» رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل اعلام کرد که این جلسه روز ۳۰ می (پنجشنبه ۱۰ خرداد) برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، رئیس هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد این نهاد بین المللی در نیویورک به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران ادای احترام کرد.

فرانسیس عصر پنجشنبه به وقت محلی با حضور در نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در نیویورک دفتر یادبود دیپلماتیک برای گرامیداشت یاد و خاطره آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شهید و نیز حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه شهید ایران را امضا کرد.

رئیس مجمع هفتاد و هشتم سازمان ملل که مورد استقبال امیر سعید ایروانی قرار گرفت، با او دیدار صمیمانه‌ای داشت و درباره سانحه دلخراش سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و وزیر خارجه ایران سوال کرد و با دولت و ملت بزرگ ایران و همچنین خانواده‌های شهدای این سانحه هوایی ابراز همدردی کرد.

مجمع عمومی سازمان ملل به احترام آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور شهید ایران و همراهان او از جمله حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران در سانحه سقوط بالگرد، یک دقیقه سکوت کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از سازمان ملل، فرانسیس رئیس مجمع عمومی سازمان ملل روز پنجشنبه به وقت محلی در نشست مجمع عمومی، گفت: وظیفه است که یاد سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران که متاسفانه در تاریخ ۱۹ ماه مه ۲۰۲۴ (۳۰ اردیبهشت) جان خود را از دست داد، گرامی بدارم.

رئیس مجمع عمومی سازمان ملل، افزود: به نمایندگی مجمع عمومی، من از نماینده جمهوری اسلامی ایران می‌خواهم به دولت و مردم ایران و خانواده آیت الله سید ابراهیم رئیسی تسلیت بگوید.

وی تصریح کرد: من اکنون از اعضای مجمع عمومی می‌خواهم به احترام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در جایگاه خود بایستند و یک دقیقه سکوت کنند.

پیش از این نیز، شورای امنیت سازمان ملل به احترام رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران و همراهانشان در سانحه سقوط بالگرد سکوت کرده بودند و پرچم سازمان ملل نیز به حالت نیمه افراشته درآمد.

همچنین تاکنون سفرا و نمایندگان بیش از ۵۰ کشور جهان با حضور در محل نمایندگی ایران در سازمان ملل با امضای دفتر یادبود نسبت به رئیس جمهور و وزیر خارجه شهید ایران ادای احترام کرده‌اند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و به همراه حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه و دیگر همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

حجت الاسلام سید محمدعلی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور و تعدادی از محافظان و خدمه بالگرد، از سرنشینان بالگرد حامل رئیس‌جمهور بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha