تمجید وزیر خارجه ونزوئلا از نقش امیرعبداللهیان در تعمیق روابط تهران - کاراکاس

تهران - ایرنا - وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به روابط صمیمی خود با حسین امیرعبداللهیان، نقش وزیر خارجه شهید کشور را در تحکیم و تعمیق روابط تهران و کاراکاس ستود.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی ایرنا، ایوان خیل پینتو وزیر امور خارجه ونزوئلا که به‌ عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور این کشور برای ادای احترام به مقام و جایگاه رییس جمهور و وزیر خارجه شهید به تهران سفر کرده، در دیدار با علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه پیام کتبی تسلیت نیکلاس مادورو رئیس جمهور کشورش را تسلیم کرد.

وی با ابراز مراتب تسلیت و همبستگی رئیس جمهور، دولت و مردم ونزوئلا به مناسبت شهادت آیت الله رئیسی و دکتر امیرعبداللهیان تاکید کرد: دولت و ملت ونزوئلا شریک غم و اندوه شما در این شرایط سخت هستند و ما همواره سرافرازی و پیروزی های ایران را مایه افتخار و سرافرازی خود می‌دانیم و در این شرایط دشوار و اندوهبار در کنار شما هستیم.

وزیر امور خارجه ونزوئلا با اشاره به روابط صمیمی خود با وزیر خارجه شهید کشورمان، نقش ایشان را در تحکیم و تعمیق روابط تهران و کاراکاس ستود.

تمجید وزیر خارجه ونزوئلا از نقش امیرعبداللهیان در تعمیق روابط تهران - کاراکاس

سرپرست وزارت امور خارجه نیز در این دیدار با قدردانی از سفر وزیر امور خارجه ونزوئلا و حضور وی در مراسم ادای احترام به رییس جمهور و وزیر خارجه فقید کشورمان، ابراز امیدواری کرد مسیر تعمیق و توسعه روابط با تدبیر و راهبری مسئولان عالی دو کشور با قوت تداوم یابد.

علی باقری ابراز اطمینان کرد ارتقای کمی و کیفی روابط ایران و ونزوئلا یک الزام راهبردی برای تقویت چندجانبه گرایی است و ایران عزم جدی دارد تا از ظرفیت‌های مختلف برای توسعه مناسبات با ونزوئلا به‌ویژه در عرصه اقتصادی استفاده کند.

به گزارش ایرنا، مراسم تشییع شهید امیرعبداللهیان روز پنجشنبه سوم خرداد ۱۴۰۳ با حضور مقامات، مدیران ارشد دستگاه دیپلماسی و اقشار مختلف مردم در میدان مشق وزارت امور خارجه برگزار شد و پیکر وی در جوار حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع) آرام گرفت.

آیت الله رئیسی خادم‌الرضا (ع) هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی سقوط بالگرد شد و با همراهانش به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha