توصیه‌های شهید آیت‌الله رئیسی در آخرین نظارت ستادی از وزارت نیرو

تهران- ایرنا- معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو گفت: افزایش بهره‌وری و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بزرگترین دغدغه آیت‌الله رئیسی بود که با جدیت همه مسئولان در اجرای درست رویداد «نوآوری بهره‌ور در حوزه آب» در سال جاری و کسب نتایج خوب حاصل از این رویداد محقق خواهد شد.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «مریم کارگرنجفی» معاون سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات وزیر نیرو در یادداشتی به روایت فرازی از آخرین نظارت ستادی «شهید آیت‌الله رئیسی» از وزارت نیرو پرداخت.

در اواخر سال گذشته و در دومین نظارت ستادی خدمت «آیت‌الله رئیسی» اولین مدیری بودم که مقابل برنمای تعبیه شده معاونت سرمایه انسانی، تحقیقات و فناوری اطلاعات، گزارش عملکرد و برنامه‌های این معاونت را توضیح دادم. به من گفته شده بود فقط در حد ۲ دقیقه برای ارائه گزارش و بیان مطالب فرصت دارید؛ خیلی سخت بود که همه مطالب را بتوانم طوری بیان کنم که هم حق مطلب ادا شود و هم از زمانم تجاوز نکنم؛ خلاصه با خودم کلی کلنجار رفتم و نکاتی را آماده کردم.

ایشان با آرامش کامل به صحبت‌های بنده گوش دادند و سپس سوالی در خصوص تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه آب و برق مطرح کردند؛ گفتم ده درصد از کل شرکت‌های دانش‌بنیان مربوط به حوزه آب و برق است؛ ایشان به عدد نوشته شده در تصویر نگاهی انداختند (نوشته شده بود ۹۹۲) بعد فرمودند کاملا درسته چون تعداد کل شرکت‌های دانش‌بنیان در کشور حدود ده هزارتاست که ده درصد آن همین عدد شماست.

بعد اجازه خواستم تا در حوزه زنان و اقدامات وزارت نیرو بویژه در زمینه انتصاب بانوان به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت‌ها توضیحاتی را ارائه دهم که ایشان فرمودند کاملا در جریان هستم و این موضوع در هیات دولت هم مطرح شده است، بعد فرمودند الحمدالله آقای محرابیان به خوبی از ظرفیت بانوان در مدیریت‌ها استفاده کرده‌اند که شور و نشاط هم در کار ایجاد شده است، باید بقیه دستگاه‌ها هم عمل کنند.

ایشان چندین نکته مهم از این گزارش چند دقیقه‌ای را در سخنرانی خود در سالن جلسات همان روز مطرح کردند (بهره‌وری در حوزه آب و برق، سرمایه انسانی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان).

تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان وزارت نیرو در ذهن ایشان چنان مانده بود که دوبار در سخنرانی‌های بعدیشان در سفرهای استانی به این موضوع اشاره داشتند.

تکلیف آن روز آقای رئیس‌جمهور در نظارت ستادی‌شان از وزارت نیرو به معاونت ما، در حوزه بهره‌وری آب با مشارکت وزارت جهادکشاورزی و نهادهای علمی بود که منجر به تعریف رویداد نوآوری بهره‌ور در حوزه آب با مشارکت سازمان ملی بهره‌وری ایران، معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری و وزارت نیرو شد که دقیقا صبح روز دوشنبه که خبر دردناک شهادت ایشان اعلام شد، افتتاحیه این رویداد در سالن اجلاس سران برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha