۳ خرداد ۱۴۰۳، ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 85487006
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

شهرداری بیرجند ۲ مکان را به نام شهید رئیسی نامگذاری کرد

بیرجند - ایرنا - شهردار بیرجند گفت: امروز همزمان با مراسم تشییع پیکر شهید آیت الله رئیسی در شهر بیرجند یک میدان و یک مسجد به نام این شهید نامگذاری شد.

مهدی بهترین روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مکان اول میدان سوم خیابان مدرس است که موقعیت ممتازی در شهر دارد و محل تردد بسیاری از شهروندان و مهمانان خارج از استان است که امروز به نام خادم الرضا آیت الله شهید رئیسی نامگذاری و تابلو نصب شد.

وی بیان کرد: همچنین در باغ شهرداری که بزرگترین بوستان شهری استان استان خراسان جنوبی به وسعت ۱۱۰ هزار متر مربع است مسجدی آماده افتتاح داریم که به نام رئیس جمهور شهید نامگذاری شد.

شهردار بیرجند با اشاره به خدمات زیربنایی و توسعه‌ای آیت الله رئیسی در سطح کشور و مساعدت‌هایی که به شهر بیرجند داشته است عنوان کرد: ایشان وعده دادند که کمک به شهرداری‌ها ۱۰۰ درصدی از سوی دولت سیزدهم انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اولین بار به مراکز استان‌ها از جمله شهر بیرجند اتوبوس یارانه‌ای تعلق گرفت که ۱۵ دستگاه اتوبوس به بیرجند اختصاص یافت و با توجه به یارانه دو سوم قیمت آن توسط دولت و یک سوم توسط شهرداری پرداخت شده است.

بهترین گفت: البته سهمیه شهر بیرجند پنج دستگاه اتوبوس یارانه‌ای بود که با مساعدت دولت به ۱۵ دستگاه افزایش یافت و قیمت آن ۷۵۰ میلیارد ریال است که فقط ۱۵۰ میلیارد ریال آن توسط شهرداری پرداخت شد.

وی با بیان اینکه ۱۰ دستگاه اتوبوس تاکنون وارد شهر بیرجند و پنج دستگاه هم در آینده نزدیک تحویل خواهد شد افزود: بیش از چهار هزار تن قیر رایگان از سوی دولت به شهر بیرجند اختصاص یافت که توانستیم بیش از ۸۰۰ هزار متر مربع آسفالت در سطح شهر انجام دهیم.

شهردار بیرجند عنوان کرد: یک دستگاه خودروی سنگین آتش نشانی هم دولت متقبل شده که در حال پلاک ‌گذاری است و به زودی وارد شهر بیرجند خواهد شد.

پیکر مطهر آیت الله سید ابراهیم رئیسی و ۲ نفر از شهدای خدمت پس از تشییع تاریخی در شهرهای تبریز، قم و تهران صبح پنجشنبه سوم خرداد وارد فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند شد و مراسم تشییع از میدان جانبازان در مسیر بلوار پاسداران تا فرهنگسرای شهر برگزار شد.

بالگرد حامل آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از آیین افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به تبریز، در منطقه «ورزقان» استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و رئیس جمهور به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

پیکر سید شهدای خدمت بعد از تشییع در بیرجند ظهر امروز به مشهد مقدس منتقل شد تا در حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha