شهید رییسی بهبود اقتصاد و معیشت ملت ایران را ریل گذاری کرد

سنندج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان گفت: شهید آیت الله رئیسی برای بهبود اقتصاد و معیشت ملت ایران ریل گذاری کرد و ادامه این مسیر با حرکت های جهادی نویدبخش دستیابی به موفقیت خواهد بود.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام طاها توکلی روز پنجشنبه در مراسم گرامیداشت شهید جمهور و همراهانش که در مسجد حاج فیض الله نایسر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این شهدا در بستر خدمت به نظام جمهوری اسلامی جانشان را فدا کردند و ملت انقلابی ایران اسلامی و جنبش های آزادی‌بخش بشری به خاطر فقدانشان عزادار و ناراحت هستند.

وی با اشاره به اینکه ملت ایران با حضور پرشورشان در مراسم تشییع این شهدای بزرگوار، مجاهدت های شهید آیت الله رئیسی و همراهانش را تکریم کردند، افزود: شهید آیت الله رئیسی در حوزه اقتصاد و معیشت به ویژه در استانی هم چون کردستان ریل گذاری هایی را انجام داد و همواره پیگیر رفع محرومیت و رسیدگی به طبقات ضعیف جامعه بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به شاخص های حاکم بر فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: به تعبیر امام راحل(ره) اولین نماد در فتح خرمشهر نماد مقاومت مردمی بود مردم به اعتبار غیرت دینی و وطنی خود در مقابل ماشین جنگی عراق ایستادند و مقاومت را مردمی کردند.

نماینده ولی فقیه در سپاه بیت المقدس کردستان از دیگر محورهای اهمیت فتح خرمشهر را اتکا به نصرت الهی خواند و بیان کرد: هرگاه دل ها باهم و همگرایی وجود داشته باشد لطف و عنایت الهی متوجه ممکلت و جامعه خواهد شد.

حجت الاسلام توکلی الگوسازی فتح خرمشهر برای فتح خرمشهرهای بعدی را از دیگر شاخص های مهم این رویداد تاریخی خواند و افزود: خرمشهرهای بعدی از جنس نظامی نبودند از نظر مبارزه با تحریم اقتصادی، تهاجم فرهنگی، ایجاد اغتشاش و نارضایتی و ناامیدی، تهدیدها و تبلیغ‌های ناصواب نسبت به جوانان و نوجوانان، جنگ ترکیبی و شناختی دشمن بود.

وی با اشاره به اینکه اهمیت میدانی فتح خرمشهر ایجاد قدرت برای رزمندگان و موجبات اضمحلال برای دشمنان بود، اضافه کرد: خرمشهرهای بعدی را شخصیت‌هایی هم چون آیت الله رئیسی با اعتقادات و ایجاد وحدت و همگرایی دنبال کردند.

حجت الاسلام توکلی ادامه داد: مدال پر افتخار شهید و شهادت نصیب رئیس جمهور و جمعی از همراهانش شد و اگر بر مدار فتح خرمشهرها بمانیم به پیروزی در همه بخش ها دست خواهیم یافت.

وی بیان کرد: دغدغه همه ما در مرحله بعد انتخاب رئیس جمهوری در تراز رئیس جمهور شهیدمان است و در این مسیر دشمنان ایجاد شبهه خواهند کرد ولی مومنان باید با هوشیاری و شناخت مسائل پیرامونی، شاخص های رئیس جمهور آینده که در پیام رهبر معظم انقلاب نسبت به فقدان آیت الله رئیسی آمده است را مدنظر قرار دهند.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی، خادم‌الرضا(ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha