سلام سیدالشهدای خدمت به اهالی بشاگرد رسید

بندرعباس - ایرنا - سیدالشهدای‌ خدمت آیت‌الله‌ رئیسی در آخرین نشست با استانداران، به استاندار هرمزگان سفارش‌ کرده‌ بود که سلام‌ من را به اهالی هرمز و بشاگرد برسانید و اینک مدیران هرمزگان همزمان با تشییع‌ پیکر مطهر رئیس جمهور شهید در مشهد مقدس، با سفر به بشاگرد ضمن عمل به توصیه شهید جمهور، در حال بررسی و حل مشکلات اهالی این منطقه هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور شهید کشورمان بهمن‌ماه پارسال همزمان با دهه گرامیداشت فجر در سفر استانی دور دوم خود به هرمزگان قرار بود ضمن دیدار و ملاقات با مردم بشاگرد چندین پروژه را کلنگ‌زنی و افتتاح کند که به دلیل شرایط نامساعد جوی نتوانست به دیدار مردم بشاگرد برود و همواره دغدغه داشت؛ بنابراین در آخرین نشست با استانداران به استاندار هرمزگان سفارش کرد که «سلام مرا به مردم هرمز و بشاگرد برسانید.»

«رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش در دور دوم سفر استانی به هرمزگان به نمایندگی از آیت الله رئیسی در جمع مردم بشاگرد حضور یافت و با اشاره به اینکه امکان پرواز رئیس جمهور به این منطقه امکان‌پذیر نبود، اعلام کرد: «رئیس جمهور سلام ویژه خدمت شما رساندند و گفتند من بر آن عهدی که با شما مردم بشاگرد بستم هستم و در نخستین فرصتی که امکانپذیر باشد به جمع شما خواهم آمد».

سلام سیدالشهدای خدمت به اهالی بشاگرد رسید

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: دل رئیس جمهور اکنون اینجا در بشاگرد است، چون برنامه افتتاح یک‌هزار مدرسه کشور را از این منطقه طراحی کردیم تا بگوییم بشاگرد مرکز تصمیم و فرمان آیت‌الله رئیسی است؛ در این سفر برای حل دغدغه‌های مردم بشاگرد در بخش آب، راه، آبخیزداری و بهداشت و درمان پنج هزار میلیارد ریال درنظر گرفته شد که این اعتبار در واقع هدیه دهه مبارک فجر از طرف دولت خدمتگزار برای پیشرفت این منطقه است.

وی ادامه داد: دولت مساله بشاگرد را می‌داند و می‌فهمد و باید این مسائل با شتاب حل شود، اگر برای رئیس جمهور این موضوع‌ها مهم نبود برای آمدن به میان شما مردم این منطقه برنامه‌ریزی نمی‌کرد.

اما مردم بشاگرد با شهادت مرد میدان خدمت در این چشم انتظاری ماندند و امروز مهدی دوستی نماینده عالی دولت در هرمزگان حامل ابلاغ این سلام گرم شد.

استاندار هرمزگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی امروز پنجشنبه در نخستین برنامه خود در بدو ورود به بشاگرد ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای این شهرستان در راس هیاتی با استقبال رسمی فرماندار و رئیس شورای تامین، امام جمعه و جمعی از مسئولان وارد این شهرستان شدند و در دیداری بی‌واسطه با برپایی میز خدمت در مسجد جامع شهر سردشت، پاسخگوی مسائل و مطالبات مردم این منطقه هستند.

سلام سیدالشهدای خدمت به اهالی بشاگرد رسید

معاون اول رئیس جمهور نیز در آبان سال ۱۴۰۱ در سفر به استان هرمزگان و حضور میدانی در بین مردم منطقه محروم بشاگرد حامل نامه‌ای از جانب رهبر معظم انقلاب برای مردمان این خطه بود که امید و انگیزه را در بین نوجوانان، جوانان و اهالی بشاگرد، زنده‌تر کرد.

نقطه عطف حضور مخبر در بشاگرد، رونمایی از دست‌خط رهبر معظم انقلاب بود که برای مردم این منطقه نوشته بودند؛ انتشار پیغام رهبر معظم انقلاب در رسانه‌های هرمزگان به‌ویژه بشاگرد بازتاب قابل توجهی به دنبال داشت؛ چراکه در دست‌خط رهبری آمده است: «بسم الله الرحمن الرحیم، از پیشرفت بشاگرد و هر نقطه کشور احساس سرافرازی می‌کنم و جبه شکر نعمت الهی بر خاک می گذارم. رحمت خدا بر مرحوم والی و دیگر خدمتگزاران آن خطه، هر چه می توانید تلاش کنید که آبادانی را کامل و سراسری کنید.»

مخبر در بدو ورود به بشاگرد و دیدار چهره به چهره با مردم این منطقه اظهار کرد: گام دوم برای حل مشکلات منطقه بشاگرد آغاز شده و یکی از دغدغه‌های اصلی دولت مردمی کمک به اقشار ضعیف و محروم جامعه است.

مردم بشاگرد عصر امروز در سوگ رئیس جمهور شهید و شهدای خدمت مراسم عزاداری برپا خواهند کرد.

شهرستان بشاگرد با ۴۵ هزار نفر جمعیت در ۳۳۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و از جمله مناطق کم برخوردار به شمار می‌رفت اما دولت شهید آیت‌الله رئیسی مسیر توسعه این دیار را پایه‌گذاری کرد.

‏‏‏بشاگرد بینِ استان‌های هرمزگان، کرمان و سیستان و بلوچستان محصور بوده و با مساحت ۹ هزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع ، شامل ۲ شهر ( گوهران و سردشت) و سه بخش (مرکزی، گوهران و گافر و پارموند) است.

گفتنی است پس از شهادت شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان و همراهانش، بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب مسیر کار و تلاش برای خدمت رسانی به مردم ادامه دارد و نشست‌های استانی و دیدارهای مردمی استاندار هرمزگان به طور مستمر درحال برگزاری است.

به گزارش ایرنا، ‌هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران که عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح «سد قیز قلعه‌سی» به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شده بود، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha