ده‌صوفیان با ۳۱ میلیمتر بارش در سمنان رکورد زد/ تداوم ناپداری جوی تا اواخر شنبه

سمنان - ایرنا - مدیرکل هواشناسی سمنان با اشاره به تداوم ناپداری جوی تا اواخر شنبه (پس فردا) گفت: بیشترین بارندگی طی ۴۸ ساعت گذشته مربوط به ده‌صوفیان از توابع شهرستان مهدیشهر به میزان ۳۱ میلیمتر و بیشترین سرعت ورزش باد مربوط به گرمسار با سرعت ۹۰ کیلومتر بر ساعت است.

ایرج مصطفوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشترین میزان بارش‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته در استان سمنان پس از ده‌صوفیان مربوط به شهمیرزاد به میزان ۲۳ و هشت دهم میلیمتر بود.

مدیرکل هواشناسی سمنان گفت: میزان بارندگی طی ۴۸ ساعت گذشته در مرکز استان سمنان چهار و چهار دهم و در شاهرود چهار و نیم میلیمتر بود.

وی اظهار کرد: ناپایداری جوی و بارندگی تا اواخر وقت شنبه مهمان اغلب نقاط سمنان است و انتظار می‌رود شهروندان هشدار نارنجی اداره‌کل هواشناسی سمنان این استان را مدنظر داشته باشند.

مصطفوی بیان کرد: ناپایداری‌ها برای روز جمعه در بیشتر نقاط به ویژه نواحی شمالی و نیمه‌شرقی سمنان با احتمال ریزش تگرگ در بیشتر نقاط با احتمال مه‌آلودگی و کاهش دید به ویژه در محورهای کوهستانی و شمالی این استان، برای روز پنجشنبه در نواحی شمالی و نیمه شرقی استان و برای روز شنبه در بیشتر نقاط به ویژه نواحی شمالی دور از انتظارنیست.

وی با اشاره به وزش باد شدید و تندبادهای شدید و گرد و خاک در غالب استان در ساعات بعد از ظهر و شب تا روز شنبه(پس فردا) افزود: احتمال آبگرفتگی معابر و رواناب و سیلاب نقطه‌ای، احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی به دلیل شرایط فصلی و رگباری بودن بارش‌ها، احتمال اختلال در تردد محورها به ویژه در نواحی شمالی و گردنه‌ها به دلیل لغزندگی به آلودگی و کاهش دید، احتمال صاعقه و احتمال خسارات و مخاطرات ناشی از باد، مهمترین عوامل خسارت‌آفرین خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی سمنان بر استحکام سازه های ناپایدار و داربست‌ها، کنترل پوشش گلخانه‌ها برای کاهش خسارت‌های ناشی از باد و اعمال تمهیدات لازم در بخش کشاورزی و دامداری نیز تاکید کرد.

به گزارش ایرنا، برای اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوایی شهرهای ایران، در کنار تلفن گویای ۱۳۴، کاربران باید پیامکی حاوی پیش شماره شهر مورد نظر را به شمار ۲۰۱۳۴ ارسال کنند تا در کمتر از چند ثانیه اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنند.

برای استعلام شرایط جوی در ۴۸ یا ۷۲ ساعت آینده باید این اعداد را نیز به همراه پیش شماره برای سامانه ارسال کنید، یعنی برای اطلاع از آب و هوای سمنان طی ۴۸ ساعت و ۷۲ ساعت آینده باید به ترتیب کد های ۲۳۴۸ و ۲۳۷۲ را ارسال کنید، همچنین لازم به ذکر است که می توانید به جای پیش شماره، نام شهر مورد نظر را به انگلیسی برای سامانه پیامکی سازمان هواشناسی ارسال کنید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha