تجدید بیعت با خط ولایت/ پیکر آیت الله آل هاشم به خاک سپرده شد

تبریز - ایرنا - مردم ولایتمدار آذربایجان شرقی با حضور حماسی خود در مراسم تشییع آیت الله آل هاشم ضمن قدردانی از خدمات امام جمعه محبوب تبریز، بار دیگر با خط ولایت و شهادت تجدید بیعت کردند، سید شهید پدر معنوی مردم لقب داشت و تلاش می کرد در حد توان به مردم خدمت رسانی کند، به عبارتی با مردم و برای مردم بود.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد علی آل هاشم، نماینده ولی‌فقیه در استان آذربایجان‌شرقی و امام جمعه تبریز و مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی به همراه آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا(ع) و حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌جمهور ، سرهنگ خلبان سیدطاهر مصطفوی، سرهنگ کمک خلبان محسن دریانوش و سرگرد فنی بهروز قدیمی عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی در اثر سانحه هوایی همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شدند.

مراسم تشییع پیکر مطهر شهید آیت الله آل هاشم امام جمعه تبریز از ساعت ۹.۳۰ دقیقه امروز از میدان شهدا تا میدان ساعت تبریز برگزار و سپس برای تدفین به گلزار شهدای وادی رحمت تبریز انتقال می‌یابد. مراسم ترحیم و شام غریبان امام جمعه تبریز از ساعت ۱۶.۳۰ تا ۱۹ همان روز در مصلی تبریز منعقد می‌شود.

۲۰:۵۹ - شهدای خدمت، شجره طیبه انقلاب را آبیاری و جو سیاسی کشور را بازسازی کردند

روحانی مبارز آذربایجان شرقی و امام جمعه بناب با اشاره به حضور گسترده مردم در مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت، گفت: این شهدا، شجره طیبه انقلاب اسلامی را آبیاری و جو سیاسی کشور را بازسازی کردند.

۲۰:۴۶ - سردار رادان: آیت الله آل هاشم با مجاهدت‌های بسیار منشا خدمات ارزشمندی شد

 فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آیت الله محمدعلی آل هاشم عمری در راه خدمت به اسلام و انقلاب در عرصه‌های مختلف گذراندند، گفت: این عالم شهید با تلاش‌ها و مجاهدت‌های بسیار منشا خدمات ارزشمندی برای نظام و مردم شد.

۱۹:۱۸ - فیلم| مراسم بزرگداشت شهید آل‌هاشم در مصلی امام‌خمینی(ره) تبریز

مراسم بزرگداشت و شام‌غریبان شهید آیت‌الله آل‌هاشم با حضور مردم عزادار و مقامات لشکری و کشوری در مصلی امام‌خمینی(ره) تبریز برگزار شد.

۱۵:۱۸ - وداع با پدر معنوی آذربایجان/تبریز عاشورایی شد

بالاخره روز وداع با پدر معنوی آذربایجان رسیده و حاج آقا آل هاشمی که همیشه لبخند بر لب داشت، اما جدی در رفع مشکلات مردم بود، اکنون آن لبخند گرم و صمیمی‌اش خاطره شد و در آغوش خاک آرام گرفت.

۱۴:۳۲ - تشییع پیکر شهید آیت‌الله« محمدعلی آل‌هاشم»

پیکر آیت‌الله« محمدعلی آل‌هاشم» امام جمعه شهید تبریز صبح پنجشنبه (۳ خرداد ۱۴۰۳) با حضور مردم و مسئولان استانی در تبریز تشییع شد.

۱۳:۴۱ - فیلم| وداع آخر با امام جمعه شهید تبریز

مردم مومن و ولایمتدار آذربایجان شرقی امروز پس از تشییع به یاد ماندنی آیت الله آل هاشم امام جمعه شهید تبریز در گلزار شهدای این شهر حضور یافته و با غم و اندوهی فراوان با پدر معنوی خود وداع کردند.

۱۲:۲۹ - امام جمعه شهید تبریز در گلزار شهدا آرام گرفت+ فیلم

پیکر مطهر آیت الله آل هاشم امام جمعه شهید تبریز پس از برگزاری مراسم تشییع به وادی رحمت این شهر انتقال یافت و در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

تجدید بیعت با خط ولایت/ پیکر آیت الله آل هاشم به خاک سپرده شد

۱۲:۲۰- حضور پدر بر سر مزار پسرش آیت الله آل‌هاشم

۱۲:۱۰ - خاکسپاری پیکر پاک آیت الله آل هاشم

۱۱:۵۲ - آماده‌سازی محل دفن شهیدآیت الله آل هاشم

۱۱:۴۷ - حضور مردم تبریز در گلزار شهدا برای خاکسپاری پیکر آیت الله آل‌هاشم

۱۱:۲۷ - وداعی ماندگار با امام جمعه ای محبوب

مراسم تشییع نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز یکی از شهدای سانحه سقوط بالگرد صبح امروز پنجشنبه با حضور پرشور مردم قدرشناس و آگاه مردم تبریز از میدان شهدای این شهر آغاز شد و خیل عظیم حاضرین برای آخرین بار با امام جمعه خود وداع کردند تا یاد و محبوبیتش برای همیشه در دل ها ماندگار باشد.

۱۱:۲۵ - تشیع حماسی سومین امام جمعه شهید تبریز

پیکر شهید آیت‌الله محمدعلی آل‌هشم، با حضور خیل کثیر مردم تبریز تشییع شد. آل‌هاشم،نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، امام جمعه تبریز و منتخب مردم آذربایجان‌شرقی در ششمین دوره مجلس مجلس خبرگان رهبری بود که در سانحه سقوط بالگرد به همراه رییس‌جمهور، وزیر امورخارجه و استاندار آذربایجان‌شرقی به شهادت رسید.

۱۰:۵۸ - تشییع و وداع تاریخی مرد تبریز با پیکر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز

۱۰:۳۹ - سرلشکر باقری : آل هاشم و رحمتی در اوج فروتنی شهادت رسیدند

رییس ستاد کل نیروهای مسلح کشور گفت: آیت الله آل هاشم و دکتر مالک رحمتی، شهدای خدمت در اوج فروتنی و گره گشایی مشکلات مردم به شهادت رسیدند.

۱۰:۳۵ - وداع مردم در تبریز با امام جمعه محبوب خود

۱۰:۲۳ - حضور پرشور مردم تبریز در مراسم تشییع شهید آیت الله آل هاشم

۱۰:۱۶ - آیت الله آل هاشم تراز نماز جمعه را بسیار بالا برد

نماینده رهبر معظم انقلاب در مراسم تشییع آیت الله آل هاشم در تبریز گفت: آل هاشم امام جمعه ای بود که تراز نماز جمعه را بسیار بالا برد و به شدت مورد علاقه رهبر معظم انقلاب بود.

تجدید بیعت با خط ولایت/ آیت الله آل هاشم با مردم و برای مردم بود/ به روز رسانی می شود

۹:۵۵ - مردم تبریز با چشمانی گریان و قلبی آکنده از غم و اندوه پدر معنوی خود را بدرقه کردند

۹:۳۰ - حضور مردم در مراسم وداع با آیت الله آل هاشم در میدان شهدای تبریز

۸:۰۳ - شهادت زیبنده حاج آقا آل هاشم بود

خادم تبریزی آستان مقدس امام رضا (ع) گفت: حاج آقا آل هاشم، انسان بسیار مردمدار و مهربان و آقای لبخندهای پرمهر و امام جمعه ما بود. او در آغوش خطه‌ سبز استانش به آرزویش رسید. به راستی که شهید زیسته بود و شهادت زیبنده او بود.

تجدید بیعت با خط ولایت/ آیت الله آل هاشم با مردم و برای مردم بود/ به روز رسانی می شود

۸:۰۲ - حضور گسترده مردم قدرشناس تبریز پیش از آغاز مراسم بدرقه پیکر آیت الله آل هاشم

۷:۳۶ - آیت الله آل هاشم، چراغ فروزانی حول محور ولایت فقیه بود/جای خالی ایشان در خبرگان رهبری

نماینده مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه جای آیت الله آل هاشم در خبرگان رهبری خالی بود، گفت: آیت الله آل هاشم، چراغ فروزان و روشنی حول محور ولایت فقیه و مایه امید بود و مردم قدرشناس تبریز هم در مراسم تشییع حماسه ماندگاری آفریدند.

تجدید بیعت با خط ولایت/ آیت الله آل هاشم با مردم و برای مردم بود/ به روز رسانی می شود

شهید آیت الله آل هاشم که منتخب مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان بود منتخب خداوند نیز شد و در سی اردیبهشت ماه سالجاری و در ۶۲ سالگی به آرزوی دیرینه اش که شهادت در راه خدا و مردم بود رسید و نامش به عنوان سومین امام جمعه شهید تبریز در یادها جاودانه شد.

وی دهم خردادماه ۱۳۹۶ و با حکم رهبر معظم انقلاب به عنوان نماینده ایشان در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز منصوب شد و از همان ابتدا با منش و رفتاری که داشت با رویکردی جدید وارد میدان شد و نگاه ها به امام جمعه و تفکرات به این مسند را تغییر داد و با حضور در بین مردم و پیگیری مشکلات و مطالبات مردم، در دل مردمی که نسبت به همه چیز و همه کس آگاه هستند جای گرفت.

شهید آل هاشم در نخستین اقدام پس از آنکه در تبریز حضور یافت برای اینکه فاصله ها با مردم را از بین ببرد از نماز جمعه شروع کرد نرده های بین مردم و مسئولان را حذف کرد شاید در ابتدا همگان این حرکت را نمادین تلقی کردند اما بعدها با اقدامات و رفتاری های این سید بزرگوار، متوجه شدند که ایشان واقعا برای از بین برداشتن فاصله ایجاد شده بین مردم و مسئولان همت دارند و هیچ شک و عبایی در این زمینه ندارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha