پیکر شهید جمهور در میان استقبال گسترده مردم به میدان جانبازان بیرجند رسید + فیلم

بیرجند - ایرنا - پیکر مطهر رئیس جمهور شهید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و ۲ تن از همراهانش در حادثه سقوط بالگرد برای تشییع بر دستان مردم خراسان جنوبی به میدان جانبازان بیرجند رسید.

به گزارش خبرنگار ایرنا هواپیمای حامل پیکر آیت الله رئیسی و ۲ تن از همراهان حوالی ساعت ۶:۳۰ صبح امروز در فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند به زمین نشست تا مردم خراسان جنوبی ناباورانه رئیس جمهور شهید و نماینده خود در مجلس خبرگان رهبری را تا حرم رضوی و خانه ابدی بدرقه کنند.

پیکر مطهر آیت الله سید ابراهیم رئیسی پس از تشییع تاریخی در شهرهای تبریز، قم و تهران صبح پنجشنبه سوم خرداد در آغوش مردم خراسان جنوبی قرار گرفت تا مردم دیار خاوران میزبان آخرین سفر استانی رئیس جمهور شهید باشند.

خودروی حامل پیکر رئیس جمهور شهید و ۲ تن از همراهان دقایقی قبل وارد جمعیت تشییع کننده در بلوار پاسداران بیرجند شد.

مراسم تشییع و بدرقه رئیس جمهور شهید ساعت ۷:۳۰ امروز از میدان جانبازان بیرجند در جوار بوستان شهدای گمنام آغاز شد و در مسیر بلوار پاسداران تا تقاطع بلوار شهید صیاد شیرازی ادامه می‌یابد اما قشرهای مختلف مردم از ساعات اولیه صبح امروز قبل خود را به این مکان رساندند.

بالگرد حامل آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از آیین افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به تبریز، در منطقه «ورزقان» استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و رئیس جمهور به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

آیت الله سید محمدعلی آل‌ هاشم، نماینده ولی‌ فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس‌ جمهور، محافظان و خدمه پرواز نیز در این سانحه به شهادت رسیدند.

همانطور که مسئولان عنوان کردند علت انتخاب بیرجند برای مراسم وداع و تشییع این است که آیت‌ الله رئیسی علاوه بر سه دوره نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری، به این استان تعلق خاطر داشت و آن را بارها در سخنانش مطرح کرده بود، مردم خراسان جنوبی نیز به خادم ملت، علاقه و ارادت خاصی دارند.

اکنون بعد از مردم تبریز، قم و تهران نوبت صاحب عزاست تا کویرنشینان در آخرین سفر استانی شهید جمهور و نماینده خود میزبانی باشکوه از مهمان ویژه در صبح یک روز غمبار باشند همچنین مردمان سوگوار استان‌های همجوار از جمله سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد از دیشب تا صبح امروز خود را به بیرجند رساندند تا در تشییع رئیس جمهور شهید شرکت کنند.

پیکر مطهر آیت‌ الله رئیسی بعد از تشییع در بیرجند ظهر امروز به مشهد مقدس منتقل و در حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیس‌الساداتی متولد ۲۳ آذر ۱۳۳۹ شهر مقدس مشهد است که هشتمین رئیس‌ جمهوری اسلامی ایران و نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری بود و در دوران ریاست جمهوری چهار بار به این استان سفر کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha