۳ خرداد ۱۴۰۳، ۷:۱۶
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 85486635
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

سید محرومان در آغوش مردم خراسان جنوبی + فیلم

۳ خرداد ۱۴۰۳، ۷:۱۶
کد خبر: 85486635
سید محرومان در آغوش مردم خراسان جنوبی + فیلم

بیرجند - ایرنا - آیت الله شهید رئیسی در آخرین سفر استانی به خراسان جنوبی در آغوش مردم این استان قرار گرفت و ساکنان دیار خاوران به استقبال رئیس جمهور شهید آمده اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شهید رئیسی برای مردم خراسان جنوبی همان طلبه ساده و بی آلایشی بود که بسیاری از اوقات در شبستان مسجد امام حسین (ع) بیرجند نماز می‌خواند، با مردم گپ می‌زد و می‌رفت.

برخی افراد به یاد دارند که آیت الله رئیسی در زمان تولیت آستان قدس رضوی برای اولین بار به مناطق مرزی خراسان جنوبی سفر کرد و زمینه سفر تعداد زیادی از مرزنشیان اهل سنت یا تشیع که تا آن روز به حرم مطهر امام رضا (ع) نرفته بودند را فراهم کرد تا زیارت اولی ها در کشور باب شود.

خراسان جنوبی‌ها در مرز شرقی رویایشان این بود که روزی برای حل مشکلات خشکسالی و کم آبی، از دریا به این سرزمین لوله کشی آب شود و با توجه ویژه رئیس دولت مردمی تحقق یافت.

اینجا همه با شهید رئیسی خاطره دارند از مرزنشین، کارفرما، کارگر، تولید کننده، فعال اقتصادی و فرهنگی و امروز همه آمده اند تا بار دیگر علاقه و ارادت خود را به نماینده سه دوره مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری نشان دهند.

پیکر مطهر آیت الله سید ابراهیم رئیسی پس از تشییع تاریخی در شهرهای تبریز، قم و تهران صبح پنجشنبه سوم خرداد وارد فرودگاه بین المللی شهید کاوه بیرجند شد تا مردم دیار خاوران میزبان آخرین سفر استانی رئیس جمهور شهید باشند.

بالگرد حامل آیت‌ الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از آیین افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به تبریز، در منطقه «ورزقان» استان آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و رئیس جمهور به همراه تمامی همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمدند.

پیکر مطهر آیت‌ الله رئیسی بعد از تشییع در بیرجند ظهر امروز به مشهد مقدس منتقل و در حرم مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha