۳ خرداد ۱۴۰۳، ۲:۰۰
کد خبرنگار: 1385
کد خبر: 85486612
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کلمبیا در رام‌الله سفارت افتتاح می‌کند

۳ خرداد ۱۴۰۳، ۲:۰۰
کد خبر: 85486612
کلمبیا در رام‌الله سفارت افتتاح می‌کند

تهران- ایرنا- لوئیس گیلبرتو موریلو وزیر خارجه کلمبیا بامداد پنجشنبه خبر داد، گوستاوو پترو رئیس جمهوری این کشور دستور داده است سفارت بوگوتا در شهر رام‌الله افتتاح شود.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، موریلو به خبرنگاران گفت: پترو دستور داده است سفارت کلمبیا در رام‌الله افتتاح شود. این گام بعدی ما (در قبال فلسطین) است.

رئیس‌جمهوری کلمبیا در ماه‌های گذشته بشدت از نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه انتقاد کرده و از دیوان بین‌المللی کیفری خواسته است برای نتانیاهو نخست وزیر این رژیم قرار بازداشت صادر کند.

پترو همچنین با بیان اینکه «اگر فلسطین بمیرد، انسانیت هم می‌میرد»، به روابط با رژیم صهیونیستی که تا کنون یکی از بزرگ‌ترین شرکای بوگوتا از نظر امنیتی و همچنین در حوزه تجاری بوده است، پایان داد.

پترو در واکنش به اظهارات نتانیاهو که وی را به یهودستیزی متهم کرده بود، گفت که وی یهودستیز نیست بلکه مخالف بربریت، نسل‌کشی و اقدام ضدبشری نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه غزه است.

رئیس جمهوری کلمبیا تاکید کرد: یهودی‌ها نباید معمار یک نسل‌کشی باشند، با این دلیل که خود از آن رنج برده‌اند. همانطور که نسل‌کشی یهودیان در اروپای نازی غیر قابل قبول است، نسل‌کشی فعلی علیه مردم فلسطین نیز غیر قابل قبول است.

وی افزود: انداختن بمب بر روی هزاران کودک، زن و سالخورده بی‌گناه، از شما قهرمان نمی‌سازد.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که این رژیم برای تلافی حملات «طوفان الاقصی»، جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، با حمایت آمریکا و برخی از کشورهای غربی، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران وحشیانه این منطقه است.

این جنایات موجب شد تا مقامات تل آویو به اتهام «نسل‌کشی» به دیوان بین‌المللی دادگستری معرفی شوند. همزمان پرونده دیگری علیه این رژیم در دیوان بین المللی کیفری مطرح شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha