بختیاری: کسب مجوز حرفه‌ای حاصل تلاش تمام ارکان باشگاه استقلال بود 

تهران - ایرنا - با اعلام کمیته بدوی صدور مجوز فدراسیون فوتبال، باشگاه استقلال پس از دو دوره دوری از رقابت‌های آسیایی، به طور رسمی مجوز حرفه‌ای خود را دریافت کرد.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا، محمدرضا بختیاری معاون حقوقی و بین‌الملل باشگاه در این خصوص گفت: ابتدا صدور مجوز حرفه‌ای پرافتخارترین باشگاه فوتبال ایران در رقابت‌های آسیایی را به کلیه ارکان باشگاه بزرگ استقلال اعم از مدیریت، بازیکنان، کادرفنی‌، تمام کارکنان و صد البته هواداران پر شمارمان تبریک عرض می‌کنم. کسب مجوز حرفه‌ای، حاصل تلاش جمعی تمام ارکان باشگاه در ۵ ماه گذشته بود که دست به دست هم دادند تا باشگاه موفق شد مجوز حرفه‌ای خود را دریافت کند؛ این موفقیت موضوعی نیست که بتوان آن را شخصی عنوان کرد.

وی در خصوص علت جریمه شدن باشگاه استقلال در فرآیند صدور مجوز حرفه‌ای توضیح داد: کنفدراسیون فوتبال آسیا، برای صدور مجوز حرفه‌ای یک سری معیارها با درجه اهمیت متفاوت دارد؛ معیارهای مالی, حقوقی، پرسنلی، ورزشی و … هرکدام از معیارها زیرمجموعه هایی دارند که به درجات A,B,C تقسیم می‌شود. خوشبختانه باشگاه استقلال تمام معیارهای لازمه درجه A را با موفقیت کسب کرد و جریمه مربوط به سه مورد بسیار جزئی از معیارهای درجه B است که در آن‌ها دچار کاستی بودیم؛ از مهم‌ترین این موارد بحث توجه به برنامه زیر ساخت جوانان و تیم بانوان بود.

بختیاری، تصریح کرد: در موضوع رده F که مربوط به مباحث مالی باشگاه و بدهی‌های مالیاتی بود، استقلال بر خلاف سایر تیم‌ها توانست بدهی مالیاتی خود را تسویه کند و در خصوص موضوع پرونده‌های حقوقی نیز توانستیم با همکاری فدراسیون فوتبال از محل مطالبات باشگاه در فیفا و AFC با باشگاه سانتاکلارا به توافق برسیم؛ به علاوه تمام بدهی‌های داخلی و خارجی اعم از بدهی به دستیاران ساپینتو و سایرین به صورت کامل تسویه شد.

معاون حقوقی و بین‌الملل باشگاه استقلال در پایان یادآور شد: مجموعه باشگاه از همین امروز پای کار است تا بتوانیم اندک مشکلات موجود را هم بر طرف کنیم و به شرایط دریافت مجوز Elite برسیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha