اهل سنت راز و جرگلان برای شهدای خدمت مجلس قرائت قرآن بر پا کردند

بجنورد- ایرنا- ترکمنان اهل سنت روستای «امانلی» شهرستان راز و جرگلان استان خراسان شمالی برای گرامیداشت یاد شهدای خدمت، شامگاه چهارشنبه در مسجد این منطقه، مجلس قرآن‌خوانی برپا کردند.

مدیر حوزه علمیه امانلی اهل سنت رازوجرگلان در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: این آیین امشب با حضور انبوه مردم این خطه در مسجد منطقه برگزار شد و اهالی با حالی محزون از این حادثه غمبار، با هدیه کردن سوره هایی از قرآن کریم، یاد شهید جمهور و دیگر شهدای خدمت را گرامی داشتند.

آخوند گلدی کمالی افزود: شهادت آیت الله رییسی، مردم این خطه را نیز همانند نقاط دیگر کشور، سوگوار کرده است به گونه ای که اهل سنت این روستا به عنوان برادران دینی این رییس جمهوری مردمی، بزرگداشت یاد و خاطره آن شهید را وظیفه شرعی خود می دانند.

وی با بیان این که مردمداری از ویژگی های بارز آیت الله رییسی بود، ادامه داد: اهل سنت شهرستان مرزی راز و جرگلان نیز همانند مردم نقاط دیگر خدمات ارزنده شهید جمهور را فراموش نخواهند کرد.

مدیر حوزه علمیه امانلی اهل سنت رازوجرگلان گفت: شهید جمهور به معنی واقعی کلمه رییس جمهوری، مردمی بود زیرا که به شکل شخصی در نقاط مختلف کشور حضور می یافت و سعی می کرد مشکلات مردم را بر طرف کند.

بالگرد آیت الله سید ابراهیم رئیسی خادم‌ الرضا(ع) و هشتمین رییس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد «قیز قلعه‌سی» به سمت تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و آیت الله رئیسی با همراهان خود همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا(ع) به مقام رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر شهید جمهور پس از تشییع در شهرهای تبریز، قم و تهران، صبح پنجشنبه سوم خرداد برای تشییع و وداع مردم خراسان جنوبی به بیرجند و سپس به مشهد مقدس منتقل خواهد شد.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha